Усі щось планують, купують квитки, поспішають замовити тури на Новий рік і гарячі путівки в екзотичні країни. Навіть оті сусіди, які завжди сиділи вдома, вперше готуються вирушити на свята до Карпат. Панує передсвяткова атмосфера… І посеред цього приходить розуміння: здається, тільки ви лишаєтеся на Новий рік у чотирьох стінах! Причин може бути безліч – хтось захворів, хтось просто не встиг виїхати. Закінчилися гроші, бажання або можливості. І от ми, разом або окремо, сидимо тет-а-тет з одним-єдиним питанням: що робити вдома на Новий рік? IGotoWorld.com пропонує кілька чудових ідей, як зробити свято незабутнім навіть удома.
1. Створюємо затишок
Якщо рік був «гарячий», часу на це гарантовано не було. Отже, час навести лад і створити трохи затишку навколо себе. Дістати улюблені пледи і чашки, вдягнутися зручно і красиво… Іграшки, смачні гарячі напої, різнокольорові светри і шкарпетки – це все також називається дім.
2. Декор своїми руками
Особливо приємно буває в домі, коли він прикрашений речами, зробленими власноруч. Паперові ялинки, гірлянди та янголи, снігові баби зі шкарпеток, прикраси з ниток і пляшок – інструкцій, як все це виготовити швидко і з підручних матеріалів, повно у кожній книзі домашнього декору або на відповідних інтернет-сайтах.
3. Побільше світла
Це різноманітні свічки й підсвічники, живий вогонь у каміні, світлові гірлянди, багаття на вулиці. Навіть одна свічечка в темній кімнаті може створити святкову атмосферу, де хочеться просто побути, насолоджуючись тим, що нікуди не треба поспішати... Якщо сподобалася ідея щодо декору, свічки також можна прикрашати на свій смак.
4. Позбавляємося зайвого
При нагоді можна зауважити, що в домі є багато речей, які вам вже не служать. Але вони ще в стані прикрасити чиєсь Різдво. До речі, традиція позбавлятися речей на Новий рік є в багатьох країнах. Навіть можна встигнути віддати їх у найближчий благодійний осередок, де зараз якраз готують різдвяний обід.
5. Тематична домашня вечірка
Ви встигаєте організувати тематичну вечірку – японську, індійську, гавайську, американську, грузинську?.. Обирайте тему – і до справи! Приготуйте суші. Оберіть спеції для м’яса «карі». Дізнайтеся секрети грузинської гостини. Ще будь-які тематичні сувеніри, деталі одягу, страви, музика, фільми «в тему» – і ваша домашня вечірка готова.
6. Свято у дворі
Прикрасити на Новий рік якесь дерево у дворі – теж ідея. Знадобляться прості іграшки, саморобки, цукерки. При нагоді можна організувати освітлення, прикрасити двір електричними або звичайними гірляндами. Так можна подарувати чарівне свято не лише собі, але й сусідам та перехожим.
7. Новий рік в екостилі
Екологічний стиль свят – це, перш за все, відмова від живої ялинки в домі. Отже, екодеревце треба виготовити самим :) На святковому столі має бути побільше фруктів та овочів, а також власноруч приготовлених страв. Екологічний стиль не любить пластику, напівфабрикатів та інших штучних елементів в їжі, декорі або одязі.
8. Ніч кіно
Страви готові, затишок створено, напої розлито… Перед тим, як загорнутися в улюблений плед, достатньо тільки поставити у список відтворення кілька фільмів для душі. І не забути, щоб серед них був фільм, що надихає подорожувати. До речі, слово «телевізор» навмисно не мало звучати в цьому матеріалі. Але якщо іншого виходу, аби подивитися фільм, немає, доведеться вмикати.
9. Музична новорічна ніч
З танцями або без, джаз або кантрі, класика чи рок? Влаштувати Новий рік під улюблену музику цієї ночі можна без проблем, адже сусіди теж не будуть спати. Під дискотеку пасує легкий святковий фуршет, що подвійно приємно. Приготувати закуски не так і складно, зате можна зосередитися на плейлисті!
10. Час для захоплень
У кожного є улюблене хобі, якому за цілий рік так і не вдалося присвятити вдосталь часу. Можливо, це дитяче або юнацьке захоплення. Новорічний час вдома. нарешті, можна віддати саме тій справі, яка досі викликає солодке передчуття й надихає на очікування дива… «Мрій, твори, надихай» – ці слова точно підійдуть як девіз Нового року.
11. Святкова ніч казок
Останнім часом український видавничий ринок надихає: кількість хороших книг – дитячих і дорослих – зростає ледь не щодня. Це джерело натхнення для батьків, діти яких люблять казки, пригоди й цікаві історії. Така ніч стане чудовим подарунком для цілої сім’ї, особливо якщо спробувати розіграти казку за ролями всім разом.
12. Мрія про мандрівку
Якщо не вдалося виїхати зараз, це не означає, що заборонено мріяти про подорожі загалом. Можна створювати власну сімейну карту подорожей. Згадувати, де ви вже були, а де тільки хочете побувати. Влаштовувати конкурс на країну мрії. Визначати найбажаніші пам’ятки в Україні та у світі, які хочеться побачити. І починати складати маршрут! Візуалізація – перший крок до перетворення мрії у мету.
13. Старі фотографії на стіл розклади…
Новий рік – чудовий час для перегляду старих фото і пригадування солодких спогадів. Багато хто друкує нові світлини, складає фотокниги й альбоми. А якщо це ваші особливі свята разом – то їх варто відобразити у спільному новорічному або різдвяному альбомі чимшвидше.
14. Домашнє талант-шоу
Якщо під одним дахом зібралося кілька сімей з дітьми або гамірна дружня компанія, є нагода влаштувати талант-шоу вдома. Творчі виступи, домашні «майстер-шефи» та «голоси країни» та добрий гумор зарядять позитивом і дорослих, і малих. Звісно, якщо не підходити до цього надто серйозно.
15. Різдвяні листівки
На Новий рік можна зробити щось неочікуване в сучасному шаленому ритмі. Наприклад, підготувати старі добрі листівки. І – так-так! – відправити їх звичайною поштою. Згадати адреси друзів і рідних, підібрати красиві ручки й олівці. Вінтаж, хенд-мейд або просто класика... Усе це буде однаково цінним і неповторним для отримувача.
16. Помиритися з дорогими людьми
Хтось може почуватися самотнім на свята через банальну сварку або непорозуміння. Новорічні й різдвяні свята – той період, коли вигадати спосіб примиритися найпростіше… І, напевно, найважливіше. Час, відстань, причини, обставини тут не грають ролі. Із сучасними технологіями достатньо просто захотіти.
17. Мандрівка на Різдво
А раптом вийде? Гарячі пропозиції різдвяних турів у Карпати, на Львівщину й Закарпаття та в інші куточки України й світу чекають. Буває, можна вскочити і в останній вагон, аби, попри все, вирушити у різдвяну пригоду!
Новорічні ідеї варто комбінувати, придумувати щось своє, шукати інакші задуми й джерела натхнення. Кажуть, що мистецтво жити – це чарівна здатність знаходити щастя у простих, близьких та зрозумілих речах. І саме вдома це відчувається найбільше…
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram