Ніхто не забутий, – у Черкасах відновили пам’ятний знак визволителям міста

07 травня 2018, 16:54

Вшанувати пам'ять воїнів-визволителів Черкаська регіональна організація ОППОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вирішила конкретними справами. Напередодні Дня Перемоги опозиціонери своїми силами і за власний кошт облагородили пам'ятний знак в Соснівці, встановлений на місці розташування командного пункту 73-го стрілецького корпусу генерала-майора Павла Федоровича Батицького.

Занедбанний, покинутий, порозший мохом… Таким побачили партійці пам’ятний знак на місці розташування командного пункту. Не було навіть видно надпису на ньому. Тож черкащани взялися до роботи.

— Це лише дещиця того, що ми сьогодні можемо зробити для увічнення пам'яті наших героїчних дідів і прадідів. Вони звільнили світ від" коричневої чуми", перенесли неймовірні тяготи, біль і страждання, багато хто з них не дожили до Дня Перемоги. Лише при звільненні Черкас загинуло понад шести тисяч солдатів і офіцерів, і ми сьогодні схиляємо свої голови перед ними в знак подяки за їх великий подвиг, - сказав голова Черкаської регіональної організації ОППОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Мельников.

Нагадаємо, що 73-й стрілецький корпус у складі 52- ї армії особливо відзначився при звільненні міста Черкаси. Він двічі форсував Дніпро - спочатку в вересні 1943 року в районі села Хрещатик, а потім в листопаді - на північ від Черкас. За мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра та визволенні нашого обласного центру 26 воїнам корпусу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У кінці 1943 року наше місто було стратегічним вузлом у системі "неприступної" оборонної лінії німців "Східний вал", тут стояли елітні частини вермахту і СС, тому звільнення дісталося дуже дорогою ціною. Безпосередні бої за Черкаси почалися 20 листопада 1943 року. Тридцять днів тривали кровопролитні бої на підступах до міста і ще двадцять чотири - на його вулицях, боротьба йшла за кожну вулицю, квартал, будинок. Про запеклість цієї битви свідчить хоча б той факт, що в операції були задіяні 25 радянських військових з'єднань і частин: стрілецьких, авіаційних, танкових, артилерійських, повітряно-десантних, інженерно-саперних... Всім згаданим з'єднанням і частинам наказом Верховного Головнокомандуючого згодом було присвоєно почесне найменування "Черкаських".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору