Ніхто не отримає ні копійки, – у Черкасах бюджетники ризикують лишитись без зарплати

09 січня 2018, 10:43

Сьогодні Черкаси перебувають поза межами чинного законодавства, адже місто - єдиний в Україні обласний центр, який і досі немає бюджету. Про це повідомила директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган після того, як сьогодні вкотре не зміг зібратися виконавчий комітет ЧМР.

- Розпочався вже другий робочий тиждень, і нашим бюджетним установам виставлятимуться рахунки, але вони не зможуть оплатити. На цьому тижні також вже можна платити аванси бюджетним установам, але ми і цього не зможемо зробити. Тобто, сім'ї бюджетників очікують на заробітну плату, але, якщо у міській раді продовжуватиметься така ситуація, то ніхто не отримає ні заробітної плати, ні жодної копійки з міського бюджету, - говорить Наталія Джуган.

Таку ситуацію вона назвала неприпустимою.

- Ми попереджали про те, що не зможемо також виплачувати кошти за однією дванадцятою. Це така процедура, коли місто може жити за середнім місячним показником. Але й такої можливості ми не маємо Оскільки законодавець не передбачив такі ситуації, коли виконавчий комітет не спромігся у законний спосіб подати на розгляд ради проект бюджету. Тож це унеможливлює затвердження однієї дванадцятої, - зауважила Наталія Джуган.

Вона також наголосила, що з цього приводу направлені звернення та листи до різних інстанцій, у тому числі і до Прем'єр-міністра. Всім повідомлено, що така ситуація для міста є загрозливою.

Позицію ж  окремих членів виконкому, які не по ходять на засідання, головний фінансист міста назвала політичними іграми.

- Сподіваюся, що здорового глузду все-таки вистачить і ближчим часом виконавчий комітет збереться, - наголосила Наталія Джуган.

Вгору