Зазвичай домашніми улюбленцями є котики, собачки та хом’ячки. А якщо твій улюбленець – кінь? Деякі черкасці надають перевагу саме таким тваринам. Черкащанка Анастасія Старинець – одна з них, пише in.ck.ua.
Анастасія захоплюється кіньми з дитинства. Дівчина обожнює верхову їзду та працює інструктором, а два місяці тому вона стала власницею коня! Такий незвичний презент Анастасії зробила подруга абсолютно безкоштовно. Вартість такого “подарунку” стартує з 20 тисяч гривень і залежить від породи й тренованості тварини.
Улюбленець Анастасії – 13-річний Декор – гнідої масті. Це коричневий кінь із чорною гривою і хвостом. Важить він близько 500 кг. Дівчина утримує гнідого у приватній стайні. Так робить більшість власників таких тварин. Догляд за Декором не завдає хазяйці великих труднощів. Головне – вчасно прибирати стійло, робити щеплення, контролювати харчування.
- Кінь – це завжди радість і щастя, багато позитивних емоцій і любові. Ці тварини гарно відчувають емоційний стан людини. Вони можуть допомогти впоратися з сумом. Не словом, звичайно, а ділом. Він намагається тебе заспокоїти і розвеселити. Декор для мене – кращий друг, і хоча ми з ним не так давно, але вже знайшли спільну мову. Він любить бігати поруч і дуже мило випрошує ласощі, - розповідає власниця коня Анастасія Старинець. - Коні – дуже рухливі тварини. Їм треба приділяти багато уваги та часу. Тому ми тренуємося 5-6 днів на тиждень, зазвичай це сідлання коня або ж моціон на корді. Також відпрацьовуємо всі основні елементи: крок, рись, галоп, управління конем на всіх алюрах. Важливо і для тварини, і для себе створити правильний відпочинок – це може бути поїздка в ліс, у поле, на пляж. Багато коней люблять воду і обожнюють плавати. Тому ми з Декором також часом виїжджаємо на пляж.
Виявляється, у Черкаській області такі випадки не поодинокі. Часом людям недостатньо просто відвідувати кінний клуб і займатися верховою їздою, тому деякі черкащани купують власного коня.
- Протягом останніх восьми років тенденція купувати коней набирає обертів. Мотиви у всіх різні. Одна категорія людей у такий спосіб рятувала тварин. Є дуже багато причин, чому кінь потрапляє у зону ризику – це і недбальство господаря, і невідповідність поставленим спортивним критеріям, і вік тварини, і навіть елементарне відчуття того, що тварина набридла. Деякі йдуть на цей крок, щоб такий домашній улюбленець допоміг одужати дитині. Хтось купує коня, бо має давню мрію і відчуває внутрішню любов саме до цієї тварини. Купівля коня – це дуже серйозне рішення, адже це велика домашня тварина, яка потребує особливого догляду. Знаю випадки, коли на емоціях купували, а потім продавали, бо розуміли, що це не для них. Треба добре все зважити, тоді тварини дійсно будуть приносити щастя і стануть вірними друзями. Власники коней здебільшого тримають їх у приватних стайнях. Але згодом купують приватні будинки чи переїздять за місто, щоб тварина була поруч. Така ситуація трапилася і зі мною, - говорить власниця конюшні "PEGAS" Наталія Кабанець.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram