Незалежна експертиза Автомайдану покаже, чим насправді ремонтують ями на дорогах Черкащини (фото)

11 серпня 2015, 18:08
IMG_5420

Фото Про все

Черкаські автомайданівці самостійно перевірять якісь ямкового ремонту на дорогах області. Взяті зразки асфальту вони відправлять на незалежну експертизу.

Зразки асфальту після ямкового ремонту автомайданівці відбирали сьогодні спільно з дорожниками та представниками київського підприємства Дорцентр, яке покликане регулювати якість покриття. Представники останнього планують відібрати за сьогодні зразки із п'ятнадцяти ділянок автодоріг області.

- Ми відбираємо матеріал асфальтобетону для випробувань, щоб з'ясувати чи відповідає він  нормативним документам, - каже представниця Дорцентру Майя Шинтар.

Дослідження, а це і механічні, і хімічні випробування, триватимуть щонайменше тиджень.

IMG_5428

Фото Про все

Автомайданівці зазначають, що для своєї незалежної експертизи візьмуть зразки асфальту з двох автошляхів: перший - неподалік Золотоноші, другий - з-під Кам'янки. Ці ділянки викликають у них суттєві підозри у якості асфальтування ям.

IMG_5438

Фото Про все

Свою експертизу представники Автомайдану робитимуть власним коштом у незалежній лабораторії. У якій області розміщена ця лабораторія - поки що не кажуть, аби ніхто не зміг вплинути на перебіг дослідження. Коли результати отримають на руки, тоді  й озвучать всі деталі.

IMG_5442

Фото Про все

- Ми порівняємо результати, які матимуть дорожники з тими, які отримаємо ми. І тоді знатимемо, хто й кого обдурює та яким асфальтом ремонтуються ями, - розповідає в коментарі "Про все" автомаданівець Дмитро Захаров.

IMG_5429

Фото Про все

Спершу перевіряльники зупиняються дорогою від Черкас до Золотоноші. Ямковий ремонт робили тут у квітні. За допомогою спеціального обладнання дорожники вирізають три керни  - так вони називають зразки. Далі вимірюють їхні розміри і складають акти. Фахівці пояснюють, що з однієї ділянки автошляху для дослідження потрібно аж три керни, які потім відправлять до Києва.

IMG_5431

Фото Про все

Наступні зразки беруть вже за Золотоношою, ближче до Чорнобаївського району. Звідси Автомайдан бере і свої зразки. Щоправда, без актів, адже комісія відмовилася підписувати акт про взяття керну для Автомайдану. Але це не завадить активістам, кажуть вони, замовити приватне дослідження вирізаного асфальту.

IMG_5456

Фото Про все

Якщо результати експертизи дорожників та автомайданівців різнитимуться якістю, це стане приводом для звернення Автомайдану до прокуратури.

IMG_5444

Фото Про все

- А такі акції із незалежною експертизою ми будемо проводити ще, - наголошують у Автомайдані.

IMG_5454

Фото Про все

Дорожники натомість додають, що ямковий ремонт дороги області не врятують, бо вже давно назрів капітальний ремонт автошляхів Черкащини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору