«Нескорений» Олег Толмачов готується до «Звитяги»

27 червня 2019, 17:01

Вперше в Україні відбудеться масштабний інклюзивний захід для воїнів АТО/ООС, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій – “Звитяга Нескорених”. Захід пройде 28 червня, у День Конституції.

Близько сотні бійців-спортсменів змагатимуться цього дня в Маріїнському парку Києва. Одним з ініціаторів заходу є Василь Вірастюк, українець, який має титул найсильнішої людини планети. Серед бійців, відібраних для участі у спортивних змаганнях – черкащанин Олег Толмачов, який бере участь у змаганнях із веслування на тренажерах.

Азовець пройшов бої за Мар'їнку, Іловайськ та Старобєшево. Поранення зазнав ще 24 серпня 2014 року. Тоді був час найактивнішої оборони Маріуполя. З боку Новоазовська почався наступ у напрямку міста. Бійці прибули на підкріплення позицій ЗСУ. Машина хлопців була не броньована – звичайний армійський УАЗик. Під час невеличкої розвідувальної операції стався обстріл. Тоді й зазнав вогнепального поранення Олег Толмачов. Наслідком став багатоуламковий перелом. Роздроблені були обидві кістки на лівій гомілці. Довелося вирощувати нові клітини, щоб хлопець не залишився інвалідом. Травма потребувала складного лікування та тривалого відновлення.

Після довгої реабілітації хлопець повернувся до нормального життя і тепер зовсім не відрізняється від тих, хто не знає, що таке потрапити під ворожий обстріл. Хоча відмінність все-таки є: Олег веде важливу громадсько-політичну діяльність у своєму місті. Крім того, знаходить час для активного заняття спортом. І його зусилля неабияк оцінені.

У 2018 році Олег став учасником «Ігор Нескорених». Обрав собі дві дисципліни - плавання, тому що колись ним трохи займався: вмів плавати, хоч і не досконало, та веслування на тренажері. Постійні старанні тренування дали свій результат — у другій дисципліні хлопець виборов перемогу. Під час вручення нагород прославився як «боєць, який не потис руку президенту Порошенку».

Зараз ветеран так само активно продовжує свої тренування в «АМБРОСКРОСФАЙТ». Готується до змагань самостійно.

— Я намагаюся брати участь у таких заходах задля того, щоб популяризувати спорт серед ветеранів, особливо тих, яких отримали поранення. Це важливо, у першу чергу, для реабілітації бійців. Змагання допомагають відновитися навіть більшою мірою в психологічному плані, аніж у фізичному, — коментує боєць.

Коментарі

Вгору