Неплатників аліментів звільнятимуть з посад та нещадно штрафуватимуть

08 червня 2018, 09:53

Від початку року було винесено близько 6000 постанов, якими боржникам за аліментами обмежується право керування транспортними засобами, користування зброєю та виїзд за кордон. Про це під час прес-конференції повідомили представники Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Також, від початку року, було стягнено 45,6 мільйона гривень аліментів. З яких понад 20 мільйонів було стягнено в зв’язку з дією так званого закону “Чужих дітей не буває”.

Активно використовується право обмеження на виїзд за кордон. Так, 8 травня боржник, який мав понад 52 тисячі гривень боргу по аліментам не зміг виїхати за кордон. В іншому випадку в Городищенському районі за борги по аліментам стягувач отримав квартиру боржника.

Натомість боржник з Катеринопільщини не лише погасив понад 50 тисяч заборгованості, а щоб уникнути проблем в майбутньому виплатив всю суму аліментів наперед — до повноліття сина.

Окрім того в першому читанні прийнято закон, відповідно до якого до боржника, який не платить аліментів певний час будуть застосовуватися додаткові обмеження та штрафи. Так боржник, який не сплачує аліментів більше 6 місяців не зможе займати керівні та відповідальні посади в державних органах. Суми аліментів, які не сплачені більше 12 місяців будуть автоматично збільшуватися на 20%, якщо два роки — 30%, за три роки і більше — на 50%.

Щоб не виникало проблем з боргами за аліментами Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області рекомендує:

- Вчасно сплачувати аліменти;

- У випадку сплати аліментів безпосередньо стягувачеві отримувати підтвердження таких виплат.

Вгору