Чи необхідна легалізація медичного канабісу – думка черкаських лікарів

16 червня 2022, 14:13

"Не потрібно хайпувати щодо легалізації канабісу" — такої думки директор Черкаського обласного паліативного центру Максим Босенко. З його слів, тяжкохворі пацієнти потребують ліків на основі медичних конопель і жодного стосунку до наркоманії це не має, пише Суспільне.

Сергій десять років хворіє на нейросаркому. Його шкіра вкрита злоякісними пухлинами. Із власних міркувань, чоловік обличчя не показує та прізвище не називає.

"У мене сильні болі в м'язах. І навіть іноді періодами віддає в кістки. Тому п’ю морфін, буває підколюють навіть. Спазми маю, коли стаю на ногу, шкіра тягнеться, вона починає боліти".

Фото: Суспільне.Черкаси

Позбутися болю, як він розповів, допомагав канабіс:

"Канабіс розслабляє м'язи, сам організм розслаблений. Немає того болю, є легкість просто. Я минулого року пробував, мені просто привезли спробувати".

Медичний канабіс, або ж марихуана, для онкохворих має бути доступна, аби пацієнти не шукали нелегальних шляхів, зауважив керівник обласного паліативного центру, де перебувають тяжкохворі Максим Босенко:

"Канабіс, одна з властивостей його активних речовин – зменшує набряк головного мозку, зменшує тиск внутрішньочерепний, встановлює баланс між пухлинними процесами й здоровими тканинами, він нормалізує кровообіг. У пацієнтів покращувався сон, покращувалося самопочуття".

Фото: Суспільне.Черкаси

Цей препарат – порятунок і для дітей, хворих на рак, які змалечку терплять муки – пояснив анестезіолог обласного онкоцентру Станіслав Піньковський:

"Дітям буде набагато зручніше, ніж дорослим. По-перше, він має різні форми випуску: таблетки, сиропи. Відривається пацієнт і персонал від ін’єкційного, крапельного введення знеболювального. Це буде для дітей та батьків набагато зручніше".

Допоможе марихуана не лише при онко, тому не варто зволікати з легалізацією і тим паче "хайпувати" на цій темі, додав Максим Босенко:

"Це ті ж самі післяінсультні стани для відновлення людей. А у дітей – це препарат номер один саме при лікуванні спастичних станів ДЦП – дитячий церебральний параліч. Тому цей препарат вкрай необхідний. Не потрібно робити з цього фармакологічну революцію".

Нагадаємо, Комітет Верховної ради з питань здоров'я нації 14 червня підтримав законопроєкт про дозвіл на продаж та зберігання канабісу. Документ мають ще розглянути нардепи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору