Немає у нас нічого святого, – черкащанин про похорони сина-воїна

15 вересня 2015, 23:46

01

Сильний і проникливий виступ Анатолія Панченка, батька загиблого бійця 90-го окремого аеромобільного батальйону Олексія Панченка, прозвучав під час сьогоднішньої сесії Черкаської міськради, пише Прочерк.

Анатолій Миколайович виступав від імені громадської групи «Пам’ять», яка опікується вшануванням пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні і бійців АТО. Свій виступ він розпочинав під звичний для депутатської зали гамір, а закінчив – у мертвій тиші.

– Яка пам’ять у нас, у всіх вас, присутніх, у містян про тих загиблих наших воїнів, які жили в Черкасах? Я бачу, що такої пам’яті у нас замало... – сказав Анатолій Миколайович. – Нещодавно ми в Черкасах ховали воїна, героя, який віддав своє життя за нас, у тому числі й за вас. Щоб ви усміхалися, щоб ви вирішували свої проблеми, копійки доходів рахували... На похорон нашого воїна Ярослава Чалого прийшло 150 осіб. Соромно! Не було депутатів, не було мера... От я і дивуюся: де той патріотизм, про який всі говорять? На словах кажуть одне, на ділі – інше! Я думаю: в який час ми живемо? Чи в новий час незалежної України, де треба робити все по-новому, творити по-новому, думати по-новому?! А мені здається, що ви все робите по-старому. Ще по-совковому. По-януковичівському.

Анатолій Панченко закликав депутатів по-іншому ставитися до вшанування пам’яті загиблих, створити в місті меморіал їхньої пам’яті.

– Я це кажу для вас. У вас закінчується каденція. Будьте людьми! Будьте патріотами! Зробіть щось для тієї пам’яті, аби й від вас щось добре залишилося! Прошу вас! – закликав батько загиблого воїна.

Реагуючи на виступ Анатолія Миколайовича, депутати 46-ма голосами «за» доручили департаменту містобудування і архітектури та департаменту фінансової політики протягом місяця «розглянути і запропонувати міській раді концепцію вшанування пам’яті земляків-героїв Небесної Сотні й АТО у вигляді меморіальних комплексів, алей, поховань і так далі».

На пропозицію депутатів створити меморіальний комплекс зі спільним похованням усіх загиблих воїнів АТО на кшталт Пагорба Слави міський голова Сергій Одарич також зазначив, що був на похоронах усіх загиблих черкащан, крім одного, і брав участь в організації поховань, і зробив висновок, що кожна родина має свої підходи до цього: хтось хоче, щоб загиблого поховали на центральній алеї, хтось – за підхоронення до раніше померлих близьких людей.

– Звісно, можна визначити єдине місце поховання для загиблих. Але... я вірю, що ми більше цим займатися не будемо, що всі наші воїни повернуться додому живими, – сказав Сергій Одарич.

Коментарі

Вгору