Небезпечні вулиці: майстер спорту з тхеквондо показала черкащанкам, як самотужки впоратися з нападником (відео)

28 серпня 2017, 12:47

Багато жінок, повертаючись додому пізнім вечором або вночі, побоюються нав'язливих "залицянь", нападу чи пограбування. Якщо метою нападника є сумка чи прикраси, краще одразу віддати ці речі. А от у випадку посягання на здоров’я і життя жінки, треба чинити опір і захищатися будь-якими засобами, пише "in.ck.ua".

Щоб так захищатися від потенційного кривдника, 14-кратна чемпіонка України, майстер спорту з тхеквондо та кандидат у майстри спорту з карате Анна Тарапата відбивала удари сотні годин на тренуваннях. Анна погоджується, що будь-який чоловік – фізично сильніший за жінку, і боротися з ним немає сенсу. Проте можна вплинути на слабкі точки і за необхідності завдати удару. Навчитися цього можна на заняттях із боксу, кікбоксингу та інших видів ударних тренувань.

Підкрався ззаду

Якщо нападник підкрався ззаду й обхопив руками горло, треба убезпечити  кадик. Інакше жертва не тільки не зможе озвучити прохання про допомогу, але й втратить свідомість через перетиснуту сонну артерію. Щоб звільнитися, необхідно опустити підборіддя під руки суперника і завдати удару в пах, живіт або наступити на ногу.

Схопив за волосся

Зачіска "кінський хвіст" приваблює потенційних нападників, тому що ззаду на жінку зручно напасти, схопивши її за волосся. У таких випадках треба максимально викрутити руки за часовою стрілкою, потягнути суперника на себе і завдати ударів у пах.

Схопив за руки

Якщо суперник взяв за руки, треба максимально швидко реагувати на ситуацію: опустити долоні різко вниз і одразу тікати. Якщо почнете боротися, хватка злочинця посилиться і вирватися буде майже неможливо.

Обличчям до обличчя

Якщо нападник опинився з вами обличчям до обличчя і схопив за руки, можна викрутити свої руки у протилежний бік або ж потягнути суперника на себе і вдарити коліном у живіт.

Нападник з ножем

У випадку підвищеної небезпеки, коли нападник обхоплює горло однією рукою, в якій тримає ніж, треба максимально відхилити вбік його руку і вдарити ногою в пах чи коліно. Якщо зловмисник махає ножем у бік живота жертви, намагаючись завдати  ударів, врятуватися можна завдяки швидким і різким діям: корпусом відійти в інший бік та, за можливості, максимально різко збільшити дистанцію між вами і нападником.

Чемпіон світу з бойового самбо і засновник клубу змішаних єдиноборств "Grizzly MMA" В’ячеслав Василенко вважає, що жінки повинні займатися бойовими мистецтвами. У стресових ситуаціях їх врятує не лише гарна фізична підготовка, але і сила духу, яку розвивають на тренуваннях. Крім того, завдяки заняттям жінки зрозуміють, в якій ситуації можна самостійно впоратися із суперником, а в якій краще схитрувати.

Поради від Анни Тарапати

  • Якщо існує загроза життю та здоров’ю, однозначно варто себе захищати. Жінка завжди має бути готова до самооборони.
  • Якщо противник габаритний і самотужки впоратися з ним за допомогою сили не можна, обороняйтеся нігтями, а пальцями надавіть на очні яблука.
  • Щоб завдати удару нападнику, зіжміть між пальцями ключі і використовуйте їх як ніж.
  • Травм зловмиснику можна завдати за допомогою перснів з масивним камінням.

Щомісяця у Черкасах фіксують до 5 нападів на жінок

У патрульній поліції Черкас розповідають: щомісяця фіксують до 5 випадків нападів на жінок з метою пограбування та близько трьох викликів на півроку про ймовірне зґвалтування.

- У випадку дзвінка в патрульну поліцію про напад на жінку на порятунок виїжджають усі вільні екіпажі. Максимальний час прибуття на такий виклик 15 хвилин, мінімальний – 5. Головне – не бійтеся і одразу телефонуйте в поліцію. Ймовірність знайти нападника доволі висока, - розповідає інспектор зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції Черкас Анна Найчук. - Жінка може спробувати убезпечити себе упевненою ходою, жвавою розмовою телефоном, відсутністю відвертого одягу. За можливості тримайте мобільний у руках, добре, якщо працює функція швидкого набору. Користуючись таксі, обов’язково повідомляйте рідним номер телефону водія, марку та серійний номер авто. Також уникайте пізніх прогулянок містом у стані алкогольного сп’яніння, тому що ризик нападу підвищується.

Вгору