Черкащанка Наталія Даньковська написала скаргу на дії працівників поліції, які здійснювали поверхневий огляд її речей. Жінка, яка сама є юристом, наголошує, що за законом таку процедуру мала б здійснювати особа відповідної статі, тобто у випадку Наталії – оглядати вміст її сумки повинна б правоохоронець-жінка. До того ж, говорить Наталія Даньковська, поліцейський поводив себе вкрай нахабно.
Неприємний інцидент із черкащанкою трапився на вході до Будинку культури села Червона Слобода, де проходили громадські слухання з приводу створення ОТГ, і жінка була серед виступаючих як експерт.
Щоб захід пройшов безпечно були присутні й правоохоронці, а людей до зали запускали після перевірки металошукачем та поверхневого огляду речей. Всі, хто проходив до зали, показували працівникам поліції вміст своїх сумок.
- Якщо металошукач пищав, то доводилося відкривати навіть косметички та всі кишеньки в сумці, - розповідає Наталія. – Звісно, кількість поліції виправдана і поверхневий огляд на вході теж доречний. Але здійснювати його потрібно відповідно до закону, тобто поверхневий огляд людини має робити особа відповідної статі. Поверхневий огляд чоловіків має здійснювати правоохоронець чоловічої статті, а жінок – поліцейські жіночої статті. Жінці-поліцейському я б спокійно показала все, що було в моїй сумці. Є виключення, коли йдеться про невідкладний випадок, тоді огляд може робити будь-який поліцейський. Але про громадські слухання було відомо заздалегідь. Тож це не був невідкладний випадок. До того ж поліцейський по-хамськи поводився. Відправляв мене наприкінець черги і казав: чекайте там жінку. Скільки б її довелося чекати- ніхто не уточнював. У будь-якому випадку, поліцейський міг би хоча б по-людськи пояснити, сказати, що колеги-жінки у відрядженні, чи що їх мало, тому на заході самі чоловіки. Можливо, тоді б і реакція у мене була інакшою.
Після цього випадку черкащанка твердо вирішила поскаржитися до керівництва поліції, бо ж, говорить, їй й досі неприємно від такої ситуації. Скарги спрямувала до ГУ НП у Черкаській області, прокуратури та навіть до голови Нацполіції України та уповноваженого з прав людини.
- Не можна замовчувати випадки, коли порушуються наші права, - переконана Наталія Даньковська. – Сподіваюся, що так само чинитимуть й інші люди, чиї права порушуються. Так, це ніби то і дрібниця, що хтось подивився мої речі, але саме з дрібниць все й розпочинається.
У своїй скарзі Наталія вимагає повести службову перевірку, притягти винних до відповідальності та провести поліцейським інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо правил поведінки. А також вважає, що працівники поліції, які винні у публічному порушенні її прав, повинні вибачитися.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram