Про те, який механізм вже використовується у планах зміщення з посади нинішнього голови правління «Черкасиобленерго» Олега Самчука та хто закидає звинувачення у здійсненні диверсії на території Черкаської області, йшлося під час прес-конференції, яка відбулася 30 жовтня.
Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук повідомив про головні періоди в господарюванні підприємства. Зокрема, докладно пояснив — чому воно було визнано банкрутом і чому його досі не можна вивести з процедури банкрутства, як поступово піднімається «з колін», і які системні дії вчиняються проти нього протягом довгого часу, аби запобігти виведенню обленерго з кризи.
Так, Олег Самчук очолює обленерго на Черкащині з 2017 року. Він, як
відомо, прийняв підприємство після Світлани Кузьмінської. У той час завдяки її керуванню воно опинилось «на межі існування».
Усі ми добре пам’ятаємо, які великі заборгованості черкаське обленерго мало перед своїми працівниками — був період, коли заробітна плата не виплачувалась 5 місяців поспіль. Рахунки були заблоковані, підприємство також мало колосальні борги перед «Енергоринком» та іншими кредиторами. Пам’ятаємо і гучний страйк, який було ініційовано профспілковим комітетом та підтриманим всіма працівниками всіх підрозділів «Черкасиобленерго». Однак також у пам’яті — героїчні зусилля того ж самого колективу під час подолання снігової стихії, коли обласний центр на три дні залишився без водопостачання.
«Черкасиобленерго», між іншим, знайшовши вірну тактику виходу із кризового стану, останніми роками потроху почало відчутно вирівнювати економічні показники. Погасило заборгованості перед працівниками, повністю розквиталось з податковими боргами та почало віддавати зароблені кошти «Енергоринку».
Цьому певною мірою допомогла мирова угода з головним боржником підприємства ПАТ «Азот», яку, до речі, затверджувала колегія судів Черкаської області. Втім, на цьому важкому шляху, пройденому у рамках чинного законодавства, було й чимало наріжних каменів.
Олег Самчук переконаний, що системні дії та перешкоди чинились з боку колишнього керівника Світлани Кузьмінської та засновника компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова. Того самого, що кілька років перебував в еміграції та ховався від українського правосуддя. Той, якого ще зовсім нещодавно звинувачували у корупції та виведенні великих коштів з підприємств системи обленерго. Ці люди не полишають ідей з усунення Олега Самчука з посади ПАТ «Черкасиобленерго» та всіма можливими способами намагаються заволодіти ласим у плані можливостей збагачення підприємством.
Олег Самчук не виключає, що й кримінальне переслідування проти нього також пов’язано із впливом цих людей і колишніми їхніми зв’язками у владних інституціях.
Він розповів, що нещодавно на підприємство завітали столичні слідчі СБУ, які повідомили про порушену кримінальну справу за фактом «диверсія».
— Повернувся в країну Дмитро Крючков, екскерівник «Енергомережа», який подав заяву до САПУ щодо вчинення кримінального злочину ПАТ «Обленерго» та ПАТ «Азот», — ділиться інформацією Олег Григорович. — Зокрема, зловживання мною службовим становищем при підписанні мирових угод. У цій заяві було сказано, що дані мирові угоди начебто не можна виконати. І що з 1.07.2019 року ДП «Енергоринок» зупиняє своє функціонування, тому зароблені «Черкасиобленерго» гроші будуть буцімто втраченими для держави. Наразі настало 1 липня 2019 року. ДП «Енергоринок» продовжує своє функціонування. Мирові угоди виконуються. Залишився спецрахунок. Тобто все, що передбачав пан Крючков, не виправдалось.
Саме тому, за твердженням керівника «Черкасиобленерго», почав діяти план «В». Ті ж самі Світлана Кузьмінська та Дмитро Крючков вирішили звернутись до СБУ щодо порушення питання про диверсійну діяльність керівника ПАТ «Обленерго». І ось 15.08. 2019 року Слідчим відділом СБУ України порушено кримінальну справу щодо вчинення диверсії з боку посадових осіб ПАТ «Обленерго» та ПАТ «Азот».
— Ми дізнались про порушення даної кримінальної справи лише у жовтні, коли до нас приїхали слідчі СБУ України з ухвалою суду щодо виїмки документів. Ми запитали — чому ви не звертались до нас по документи раніше , або чому не звернулись до НАБУ, яке також має їх у своєму розпорядженні. Такі дії є дивними, адже все необхідне є відкритим та оприлюдненим на сайті компанії. Не було б для них великою проблемою знайти відповідні документи в реєстрі Господарського суду Черкаської області, де є ухвали суду та мирові угоди, — інформує Олег Самчук. — Зверну увагу, що інкримінується диверсія, вчинена групою осіб. Це 3,5 тисячі людей, які вже два з половиною роки «вчиняють» диверсію на території Черкаської області, здійснюючи обслуговування електричних мереж, відновлюють аварійні лінії, здійснюють капітальні ремонти, виконують завдання інвестиційної програми… Акціонери здивовані таким перебігом подій. Здивовані тим, що людина, яка свого часу виводила колосальні кошти з черкаського обленерго, нині спокійно перебуває на волі. 5 рік НАБУ розслідується справа щодо виведення коштів з компанії «Обленерго». Але віз й досі там.
Начальник юридичного відділу ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Овсієнко зазначив, що підприємство подало в НАБУ заяву щодо визнання його потерпілою стороною. З розмови з начальником детективів НАБУ Романом Войтюком стало відомим, що начебто підприємство врешті отримає доступ до документів кримінальної справи та зможе впливати на процес розслідування як сторона, що понесла збитки.
Олександр Овсієнко також повідомив, що слідчими НАБУ у ході розслідування здобуто відомості про умисне вчинення організованою групою (у тому числі Світланою Кузьмінською) дій, спрямованих на заволодіння майном ПАТ «Черкасиобленерго» під час відновлення його платоспроможності у межах процедур санації. Прикметно, під час обшуку житла Кузьмінської та комп’ютерної техніки, що їй належить, було здобуто відомості про здійснення нею платежів в розмірі 3 тисячі доларів арбітражному керуючому ПАТ «Черкасиобленерго» за вчинення ним дій в інтересах ПрАТ «Енергомережа».
Під час обшуку житла Кузьмінської також вилучено проєкт алгоритму процедури
санації ПАТ «Черкасиобленерго», який передбачає заволодіння цілісним майном
цього постачальника.
Під час пресконференції також озвучили варіант опонентів Савчука з виведення з числа кредиторів ДП «Енергоринок», як основного державного кредитора. Якщо це вдасться, тоді ТОВ «Артек» залишиться єдиним кредитором у справі про банкрутство та зможе ініціювати скликання загальних зборів комітету кредиторів. А це у свою чергу призведе до того, що керівник «Черкасиобленерго» повинен буде скласти свої повноваження. Так само, як і інші органи управління товариства, та передати підприємство тимчасово керуючому.
На жаль, Фонд держмайна України, акцентують на обленерго, зволікає з рішенням включення ПАТ «Черксиобленерго» до списку підприємств, що підпадають під приватизацію. Хоча це дало б можливість переглянути процедуру банкрутства та врешті врятувати «Черкасиобленерго».
Противники Олега Самчука, який спромігся отримати довіру колективу черкаських енергетиків та фактично вивів його із кризи, діють системно та «б’ють» по всіх фронтах. Посилаючись на порушені проти нього кримінальні провадження, вони звертаються в органи місцевої влади з метою дискримінації керівника.
Наразі колектив «Черкасиобленерго» рішуче налаштований відстояти своє підприємство та свого керівника Олега Самчука.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram