Однією зі складових успіху будь-якого бізнесу, який розвивається в регіонах, є налагодження тісної співпраці з місцевими громадами. Яскравим прикладом такої взаємодії є робота ПрАТ «Миронівська птахофабрика», що входить до складу агрохолдингу МХП. З 2007 року потужності птахофабрики розташовані на Канівщині, тож не дивно, що це підприємство стало одним із основних інвесторів в районі. І, щоб краще розуміти потреби громад, керівництво Миронівської птахофабрики стало ініціатором проведення круглого столу з представниками об’єднаних територіальних громад, культурними діячами та представниками влади Канева.
Соціальні угоди із населенням у регіоні агрохолдинг МХП укладає ще з 2016 року. Це дозволяє спільно реалізовувати актуальні для канівчан проекти.
- Соціальні угоди — це домовленість між директором нашого підприємства та головами сільських рад щодо реалізації різних проектів. У середньому по соціальних угодах нами виплачено 4,2 мільйона гривень. Це свідчить про те, що з нашою допомогою у населених пунктах регіону реалізовуються важливі програми. Наприклад, будівництво адміністративного комплексу на стадіоні в селі Степанці. Вартість проекту становила 600 тисяч, при цьому наше підприємство вклало 330 тисяч гривень, — говорить директор ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Ольга Форостяна.
Пані Ольга додає, що у Степанцях є власна футбольна команда, тому адміністративне приміщення було там вкрай необхідним.
Не менш важливим проектом стало відкриття соціальної крамниці для малозабезпеченого населення.
- Тепер послугами цього магазину користуються п’ять тисяч канівчан. Люди купують нашу продукцію за значно дешевше. А цього року ми плануємо запустити мобільний магазин по всьому Канівському району, щоб у інших селах пенсіонери теж могли купувати продукти холдингу за прийнятними для них цінами. Для нас це дуже важливий проект. Втім, як і всі наші ініціативи з допомоги школам, дитячим садочкам, медичним закладам, — розповіла пані Ольга.
Ольга Форостяна наголосила, що реалізація подібних проектів, чи то соціального магазину, чи то будь-якого іншого, є дуже важливою, адже на потужностях очолюваного нею підприємства працює багато канівчан.
- І якщо людям щось необхідно покращити у рідному селі, то ми завжди йдемо назустріч, — зауважила вона.
Яскравим прикладом співпраці за моделлю «бізнес — громада» є Ліплявська ОТГ. Завдяки холдингу МХП у Ліплявській об’єднаній територіальній громаді вдалося відреставрувати старий і занедбаний Будинок культури. Як це все відбувалося пригадує колишній сільський голова села Василь Нерода.
- Це приміщення було збудовано ще в 1923 році. Останні двадцять років воно взагалі не працювало, оскільки перебувало в жахливому стані. Ми вже навіть розмірковували над тим, щоб його взагалі знести. Але, завдяки МХП, будівлю вдалося відреставрувати. Саме за рахунок першого внеску підприємства ми змогли зробити перекриття Будинку культури, а далі — відремонтувати стіни та вікна. Відбудова тривала упродовж кількох останніх років, — розповідає Василь Павлович.
На відновлення було витрачено понад 3 мільйони гривень, левову частку з яких виділив агроіндустріальний холдинг МХП.
Тепер оновлений Будинок культури — це місце, де збираються і дорослі, і малі. У приміщенні є бібліотека з безкоштовним інтернетом, більярд, дитячі гуртки та дискотека. Важливо і те, що приміщення опалюється.
Окрім Будинку культури у селі можуть похизуватися і новим іконостасом. Отець Олександр згадує, як два роки тому звернувся до МХП по допомогу.
- Вони відгукнулись на наше прохання, надавши кошти, на які ми змогли робити іконостас, — каже він.
Отець переконаний, що таких ікон, імовірно, немає в жодній іншій сільській церкві.
- Левова частка надходжень, які сьогодні є — від МХП. Без таких підприємств село не змогло б працювати та розвиватися, тому ми й налаштовані на тісну співпрацю. Скажімо, у селі більше 70 маленьких дітей, яким потрібно відвідувати садочок. Але ж наш, існуючий, може вмістити лише половину з них. Тому є потреба у ремонті додаткового приміщення під дитсадок. У це ми вкладатимемо свої кошти, а також звертатимемося до МХП, — говорить нинішній голова Ліплявськї ОТГ Сергій Геращенко. — Я вдячний, що у нашому районі є таке підприємство.
Усі лишилися задоволені результатами проведення круглого столу. У подальших планах МХП — регулярне проведення таких зустрічей вже безпосередньо на території самих ОТГ, задля кращого розуміння потреб людей.
- Такі зустрічі є повчальними для всіх. Тому, вважаю, що збиратися будемо ще не один раз. У цьому зацікавлена насамперед наша компанія, адже ми йдемо назустріч людям, — підсумувала Ольга Форостяна.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram