Навіщо Рабинович “засвітив” особу свого грантодателя?

02 квітня 2018, 17:20

Загальновідомо, що українські політики спонсоруються бізнесменами та олігархами. Однак факт фінансування і тим більше «покупки» політика ніколи ще не оголошувався публічно. Але все коли-небудь відбувається в перший раз. Добру традицію розповідати про те, хто є його спонсором і господарем вирішив закласти лідер партії «За життя» Вадим Рабинович. У своїй декларації за минулий рік його дружина вказала, що отримала від бізнесмена Павла Фукса 22,5 млн гривень, повідомляють "Политические известия".

Російсько-українського бізнесмена родом з Харкова Павла Фукса вже давно пов'язують з Рабиновичем і його партією «За життя». Точніше навіть не пов'язують, а прямо називають одним із спонсорів і партії, і самого Рабиновича.

У зв'язку з цим є всього два питання. Перший - навіщо Рабиновичу знадобилося настільки відверто «засвітити» особистість свого грантодателя? Другий - хто такий Фукс і навіщо йому партія «За життя»?

Почнемо з першого питання, як більш простого і зрозумілого.

22,5 млн гривень дружина Рабиновича отримала від Фукса в якості гарантійного платежу за попереднім договором купівлі-продажу земельної ділянки. Ключовий момент - «гарантійної платіж» і «попередній договір». Тобто, землю сім'я Рабиновича ще не продала, а гроші вже від Фукса отримані.

Більш того, як прийнято на ринку в таких випадках, якщо раптом Фукс відмовиться з якоїсь причини від угоди, то 22,5 млн гривень залишаться у Рабиновичів. І земля, до речі, теж у них залишиться.

Тобто ця така погано прихована форма виділення Фуксом грошового утримання Рабиновичу. Виникає, правда, питання - для чого це вирішили засвітити в декларації?

Але і тут відповідь очевидна. Протягом останнього року проти Рабиновича було висунуто безліч звинувачень в тому, що він живе невідповідно до своїх достатків. Точніше не за тими коштами, які офіційно їм задекларовані. У деклараціях не виявилося місця для будинків в Конча-Заспі, який Рабинович знімає по 10 000 доларів на місяць. Або для польотів бізнес-джетами по кілька десятків тисяч доларів за кожен, а новорічний відпочинок Рабиновича в Сінгапурі і Таїланді коштував близько 3 мільйонів гривень.

Все це - пряме порушення закону і кримінальна відповідальність. НАБУ вже оголосило, що відкрила проти Рабиновича відповідні кримінальні виробництва. Для того, щоб хоч якось пояснити свої непомірні витрати і їх джерела і була придумана схема з отриманням від Фукса 22,5 мільйона з урочистим внесенням їх до декларації.

Ще раз підкреслимо - для Рабиновича «засвітка» фінансових зв'язків з Фуксом - це політичний заліт. Причому дуже серйозний. Але, мабуть, ще більш серйозно Рабинович оцінює загрозу стати фігурантом кримінальної справи, а тому і пішов на цей «крок камікадзе».

Тепер про самого Фукса. В інтернеті про нього пишуть багато всього і різного. Тому обмежимося лише фактами, які можна вважати достовірними. По-перше, він родом з Харкова. Тобто земляк Рабиновича. По-друге, з Харкова він перебрався в Москву і отримав російський паспорт. По-третє, в Москві він займався нерухомістю, але під час кризи 2008 року втратив значний капітал. Кілька років розбирався з клієнтами і кредиторами, поки в 2014 році несподівано не прийняв рішення перебратися в Україну. По-четверте, за даними ЗМІ, в Україні (як повідомляли деякі ЗМІ, з благословення російських спецслужб) він взяв на себе дуже специфічні функції. А саме - представляти інтерес втікачів представників "Сім'ї" Януковича і російського бізнесу в їх непрості стосунки з українською владою. Є якась проблема у росіян або «сімейних», Фукс йде в Адміністрацію президента до людей Порошенка і «вирішує питання». По-п'яте, за повідомленням українських і американських ЗМІ, у Фукса є серйозні проблеми з США. Не так давно його не пустили в Штати. Як пише газета «Вашингтон таймс», за океаном його вважають представником в Україні російських кримінальних кіл і спецслужб, а також Януковича.

А тепер головне питання - навіщо такий багатогранної особистості потрібен Рабинович?

Відповідь на поверхні - щоб успішніше вирішувати питання на Банковій. Тобто Рабинович, виконуючи функцію «опозиції» в інтересах Порошенко, допомагає Фуксу домовлятися з людьми президента.

Ось і вся схема. Заради такого і 22,5 мільйона подарувати дружині Рабиновича, оголосивши про це на весь світ, не шкода.

Вгору