Патент на одержання синтетичних гумінових кислот, речовин, що використовуються у сільському господарстві, отримала доцентка кафедри хімії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Валентина Литвин, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".
З її слів, такі кислоти є перспективними для використання у ветеринарії та медицині.
Такий вигляд мають синтетичні гумінові кислоти - симулятори росту рослин. Над методикою їхнього отримання не в природних, а лабораторних умовах Валентина Литвин працювала тиждень.
- Ідея синтезувати аналоги природних аналогом природних гумінових речовин виникла в мене ще в студентські роки. Ми отримували нові речовини. У той час були інші попередники, які до нас не використовували. Ми теж їх патентували. Перший патент отриманий у цьому напрямі був у 2007 році, - розповідає жінка.
Цей патент для Валентини Литвин став 14. Над розробкою вона працювала в лабораторії фізко-хімічних методів аналізу.
- Синтез гумінових кислот починається з того, що потрібно відміряти точну наважку нафтохінону. Потім її треба помістити в колбу, - каже Валентина.
Далі до колби вона додає луг та дистильовану воду. Ємність під'єднується до джерела кисню та струшується протягом двох годин.
Детальніше - у сюжеті.
Читайте також: У ЧДТУ запатентували новий винахід.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram