У Черкасах місцеві жителі скаржаться на збільшення кількості зелених мошок. Комахи не дають спати, заліплюють москітні сітки, псують одяг та потрапляють в їжу. У 2024 році кількість комах вища, аніж торік, через зміни в кліматі, пише Суспільне.
Цього року кількість членистоногих в Україні зросла, зазначила кандидатка біологічних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ольга Зубенко. Причина — тепла зима:
— Проаналізувавши спостереження за останні 100 років, скажу, що це була третя зима протягом якої, середньомісячна температура становила 0,3 градуса Цельсія. Тобто вища на 2,8 градуса. Є окремі види комах, які за 0 градусів гинуть, а інші, коли за мінус 15. Цього року тільки один день, а саме 9 січня, коли температура опускалася до мінусової позначки — 15,6 градуса.
Серед причин також — вологість, додала біологиня.
— Можна схарактеризувати квітень як один із найбільш дощових. Протягом останніх весен, що теж сприяло масовому розмноженню комах.
Науковиця зазначила, що черкасцям надокучають саме комарі-дзвінці, які зникнуть за два тижні:
— Безпосередньо для людини вони небезпеки не несуть, адже не переносять хвороб. Комахи створюють дискомфорт, тому що вночі летять на світло в приміщеннях.
Утім, разом з ними стало більше і комах-шкідників.
— Восени збільшилася чисельність бавовникової совки, яка пошкодила зерно ріпаку та кукурудзи.
Утім через кліматичні зміни, додала кандидатка біологічних наук Ольга Зубенко, комах, павуків та інших членистоногих з кожним наступним роком ставатиме все більше.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram