Наш майбутній Президент зараз на барикадах, – Мамалига

24 січня 2014, 17:53

Ексклюзивне інтерв’ю «Новій Добі» дав депутат Черкаської міської ради Володимир Мамалига.

– На Грушевського на барикадах зараз проходить «обкатку» наш майбутній Президент, разом з ним – новий прем’єр-міністр та депутати наступної Верховної Ради, – в цьому я переконаний в першу чергу як людина, а не як депутат, – каже громадський діяч. – Саме там кується нове майбутнє України.

На думку пана Володимира, опозиція уже довела свою нездатність очолити український народ.

– В ескалації насилля, яку ми зараз спостерігаємо, винні всі сторони, – впевнений Володимир Мамалига. – І «Беркут», злочинні дії якого уже неодноразово доводили. Чого лише варте знущання над оголеним активістом! А постріли у бік цивільних? Так людську гідність не принижували навіть фашисти! А цих силовиків іще і преміями нагороджують. На сьогодні «Беркут» вже став окремою політичною силою, такою ж самою, як Партія Регіонів або «Свобода».

Не менш обурює депутата і бездіяльність Президента Віктора Януковича.

– Здається, що він не помічає Майдану уже понад 2 місяці, – каже Мамалига. – У нього було вдосталь часу для того, щоб відреагувати на події 30 листопада. Якби він учора випустив затриманих активістів, це був би перший вагомий крок у бік вирішення конфлікту, для переговорів. В цей час лідери опозиції, здається, домовляються про свої майбутні посади в Уряді.

Закони, які прийняті 16 січня, за словами депутата, по суті, вже діяли у нашій країні. Закон про міліцію передбачав застосування зброї; кримінальний кодекс передбачав кримінальну відповідальність за захоплення адмінбудівель. В інших країнах покарання для учасників, які порушують законодавство про мітинги, значно жорсткіше, аніж віднедавна задекларовані у нас.

– І в той же час в жодній країні світу син Президента не збагачується протягом року на 7 700 відсотків. В жодній країні світу посадовці не дозволяють собі багатіти на державних закупівлях. Я переконаний, що ми не можемо закликати до створення нових органів влади у той час, коли попередня ще не склала мандати.

Вчорашній штурм обласної ради – добре спланований спектакль. Я був його безпосереднім глядачем. І бачив, як хлопці віком близько 30 років, які жбурляли каміння у вікна ОДА, пішли із Соборної площі о 21 годині. Міліція ж приїхала о 23, почався штурм о 19. Тобто аби дістатися до місця події знадобилося 4 години! Хто був режисером? Важко сказати.

Та іноді здається, що сценарій, який розгортається в Україні надто схожий на те, що відбувалося в Єгипті, Сирії та Лівії.

І ще питання. Навіщо було громити порожню будівлю? Якщо у Львові принаймні спробували вести діалог про відставку з головою ОДА, то черкащани ломилися до порожніх кабінетів?!

Ми не можемо воювати до останнього майданівця, або до останнього беркутівця. Кровопролиття необхідно припиняти. Але перший крок повинен зробити саме Президент. А поки що – жодного арешту, жодної кримінальної справи!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору