Надають допомогу в три зміни та постійно вдосконалюються: як сьогодні працює Черкаський обласний кардіоцентр

26 жовтня 2022, 21:23

Директорка Черкаського обласного кардіоцентру Світлана Журба розповіла, що сьогодні заклад працює в посиленому режимі, а кількість наданих послуг зросла на 15-20%.

Тут безплатно надають допомогу військовим та внутрішньо переміщеним особам. Зауважимо, що звертаються в цей заклад дуже багато пацієнтів із прифронтових територій приїздять навіть ті, кого спочатку направляли на лікування до столиці. 

- Тому заклад і працює у дві зміни, а коли є ургентний хворий, то лікарі виходять і в третю. Тобто максимально використовуємо свої можливості та ресурси закладу. До слова, минулого року обласна рада виділила фінансування на придбання хірургічних інструментів, це теж дало можливість нам збільшити кількість оперативних втручань, - зазначила Світлана Журба і додала, що лікарі кардіоцентру беруться навіть за дуже складні випадки. Приміром, найстаршому пацієнтові, якому робили операцію на відкритому серці було 88 років. Це був викладач, що приїхав за допомогою із Харкова. 

Медики закладу часто беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, проходять підготовку у Центрах України та Європи, підвищуючи рівень свої кваліфікації. Як результат в медзакладі застосовуються нові методики. 

- Загалом вдосконалюємо проведення операцій на відкритому серці та збільшуємо кількість органозберігаючих операцій, тобто без заміни клапана на штучний. Таким чином у всіх випадках, коли є можливість зберегти клапан, то ми проводимо його пластику і не заміняємо на штучний. Окрім цього, практично перейшли на артеріальне шунтування. Ці шунти служать пацієнтові 25 і більше років. Також почали застосовувати метод трьохкамерної стимуляції серця, аби допомогти пацієнтові боротися із серцевою недостатністю, - додає керівниця Центру.

Обласна рада постійно підтримує медзаклади області. Зокрема, минулого року депутати підтримали спрямування 6 млн грн на апарат електрофізіологічних досліджень і втручань. Завдяки цьому медики проводять електрофізіологічні втручання під час складних порушень ритму і провідності. Пацієнтам із загрозою зупинки серця чи клінічної смерті вставляють кардіовертери-дефібрилятори, збільшують кількість електрофізіологічних обстежень тощо. 

- Цьогоріч ми активно використовуємо 3D візуалізацію УЗД серця. Завдяки цій методиці наші лікарі ще до оперативного втручання можуть побачити всі структури серця та як воно працює. Таким чином хірург підбирає кращі методи, які може застосувати. Ця система дуже допомагає медикам під час та після операції. Є нововведення і в лабораторній діагностиці. Вводимо найсучасніші та найчутливіші маркери ушкодження міокарда під час інфаркту. Це допоможе вчасно надавати необхідну допомогу пацієнтові,- говорить Світлана Журба.

Окрім цього, працівники кардіоцентру активно волонтерять, зокрема донатять на автомобілі та дрони для Збройних Сил України. Вони щиро переконані, що найкраща допомога державі якісно виконувати свої прямі обов'язки, тому продовжуватимуть наполегливо працювати й надалі.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору