На Золотоніщині жителька громади й прокурори не дали владі закрити школу

14 червня 2024, 08:50

На Золотоніщині жителька громади через суд відстояла право на існування місцевого навчально-виховного комплексу. Піщанська сільська рада вирішила понизити ступінь закладу, а згодом освітній процес там взагалі припинився.

Одноголосне рішення жителів, висловлене на засіданні громади, щодо необхідності функціонування закладу та наявності додаткових джерел для його фінансування, сільською радою було проігноровано.

Одна з місцевих жительок подала позов проти такого рішення й вимагала відновити навчання у закладі. У суді її підтримали ювенальні прокурори Черкаської обласної прокуратури та довели, що відповідач порушив порядок оприлюднення проєкту спірного рішення та процедуру його прийняття, внаслідок чого постраждали інтереси дітей.

Черкаський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію прокурора і скасував незаконне рішення і зобов’язав відповідача відновити освітню діяльність закладу. Проте сільська рада оскаржила це рішення.

Водночас Шостий апеляційний адміністративний суд не підтримав доводи апелянта щодо відсутності підстав для задоволення позову. Тому Піщанську сільську раду зобов'язали відновити навчальний процес у навчально-виховному комплексі.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору