На Золотоніщині виявили порушення у місцях тимчасового проживання переселенців

15 грудня 2023, 16:21

На Золотоніщині Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Вадим Синявський перевірив місця тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Під час моніторингу виявлено порушення безпеки та прав людини.

Візитами встановлено, що центральний вхід до місця тимчасового проживання на базі комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Новодмитрівської сільської ради не облаштовано пандусом, а дах будівлі потребує проведення постійних ремонтних робіт.

На час візиту на базі колишнього дошкільного навчального закладу «Малятко» Драбівської селищної ради виявили постійно увімкнений бойлер. При цьому внизу бойлера електричні проводи та електричні контакти не захищені та знаходяться у відкритому доступі, що загрожує життю та здоров’ю мешканців.

Також в санвузлах відсутні перегородки та ширми, чим не дотримано вимог діючого законодавства щодо забезпечення права на приватність.

Також у місці тимчасового проживання переселенців на базі колишнього приміщення закладу дошкільної освіти ясла-садок «Джерельце» Драбівської селищної ради не забезпечено місце для дозвілля.

У межах моніторингів проведено анонімні опитування переселенців. Умовами проживання внутрішньо переміщені особи загалом задоволені.

За результатами моніторингових візитів фахівці складуть звіти та надішлють рекомендації Черкаській обласній військовій адміністрації щодо усунення виявлених недоліків.

За інформацією представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Василь :

Найкращий вихід з цієї непростої ситуації – скасувати посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а за рахунок вивільнення коштів відремонтувати дах

Вгору