На Золотоніщині встановили перші в Україні “американські” гнізда (фото)

25 березня 2016, 15:47

0

У молодому мисливському господарстві “Коробівське”, що поблизу Золотоноші, встановили 100 гнізд для диких качок за американськиим принципом.

Про це розповів директор господарства Андрій Тичков, повідомляє Інфоміст.

– Наше ТОВ МГ “Коробівське” розташоване на території Золотоніського та Черкаського районів. Його площа – 10, 5 тисяч гектарів. Лише 3 тисячі га – це суша, а решту території мисливського господарства займають водно-болотні угіддя. Це нове господарство засноване у липні минулого року. Ми вже зробили чимало роботи. На його території є всі біотехнічні споруди. Тому я вирішив провести роботи, які сприятимуть відновленню чисельності популяції диких качок, – розповідає Тичков.

01

 

На території 1-го обходу МГ зробили відтворювальну ділянку. Сотню нових для України гнізд на її території встановили за кошти мисливця-спонсора.

– Зазвичай у нас та в багатьох інших країнах гнізда встановлююють на плаву. При цьому виникали проблеми. Качка робить кладку, але коли рівень води змінюється, яйця затоплює і гинуть перші кладки. Друга проблема – це випалювання очерету.  Третя – хижаки: єноти, норки, сірі ворони, які розоряють гнізда, – розповів директор МГ.

02

 

Принцип американських гнізд: встановлюють металеву опору над водою, із сітки роблять трубу (діаметр – 30 см, довжина – 70-80), яку вимощують всередині сухою травою та кріплять на опору.

04

 

– Качка залітає у це гніздо, робить там кладку. Її не бачать ні сіра ворона, ні будь-які хижаки. Єнот і норка не можуть залізти у гніздо по металевій трубі. Установка цих гнізд не дає гарантії 100 % заселення. За досвідом американців, у перший рік лише у 40 % гнізд мають заселитися птахи. А потім, коли з’являються каченята, вони вже не бояться висоти, вилітають у воду і перебувають у відносній безпеці, – розповідає Андрій Тичков.

05

 

Якщо це спрацює хоча б на 30 %, то в наступному році, за сдлвами Тичкова, планують встановити такі гнізда на всій території мисливського господарства.

Андрій Тичков розповідає, що ці угіддя полюбляють рибалки. Тому він просить усіх, хто відпочиває чи рибалить на території господарства, бути свідомими: се нищити та не шкодити гнізда. В іншому випадку – порушників будуть притягувати до відповідальності та карати.

06

 

Поділитись

Коментарі

Вгору