На Золотоніщині горів орнітологічний заказник (фото)

26 березня 2017, 12:01

У Золотоніському районі горів Липівський орнітологічний заказник, розташований в акваторії Кременчуцького водосховища. Ймовірною причиною пожежі називають підпал, пише "Антенна".

- Вогонь вже охопив десятки га прибережної території, плавнів та островів в межах Липівського орнітологічного заказника. Причина пожежі - підпал. Ймовірно працівники водного господарства або лісовики намагалися позбутися очерету і вирішили підпалити його. Вогонь перекинувся на багаторічну рослинність на островах та прибережній території. Станом на 19.00 25 березня вогнем охоплено десятки га зелених насаджень. Горять соснові ліси, розашовані на березі Дніпра. Місцями полум'я підійшло безпосередньо до дороги Благодатне - Кедина Гора. - інформує сайт.

У коментарі "Про все" речник Управління ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко зазначив, що по офіційним каналам інформація про пожежу до рятувальників не надходила.

Як повідомили нашій редакції в Черкаському обласному управлінні лісового і мисливського господарства пожежна машина лісівників виїжджала на місце події допомагати гасити очерет, насамперед, щоб не допустити поширення вогню на навколишні лісові масиви. В самому лісі, як стверджують лісівники, пожежі не було.

Представник мисливського господарства "Вільхівська дача" у віданні якого знаходиться територія заказника зазначив, що згоріло лише 60 соток від усієї площі заказника. На сьогодні пожежу повністю загасили.

Довідково: Липівський орнітологічний заказник створено у 1974 р. на площі 4 500 га. У 2016 році Указом Президента України площу збільшено до 4 631 га. Перебуває у віданні мисливського господарства «Вільхівська дача». Завданням заказника є охорона місця відтворення корисної водоплавної дичини. Займає частину акваторії Кременчуцького водосховища у трикутнику між селами Кедина Гора, Благодатне і ст. Панське. Це здебільшого мілководні ділянки водоймища із заростями очерету вздовж берега та острівців.

Коментарі

сергей сказав:

Справочно–такого села как Чапаевка нет

Вгору