На відновлення літнього кінотеатру в Черкасах відібрали шість найкращих проектів (фото)

23 серпня 2016, 08:38

1471869059_sylvan-theatre-710x434

Черговий етап міжнародного конкурсу архітектурних проектів по відродженню літнього кінотеатру в парку «Сосновий бір» завершується. На конкурс подали проекти 37 архітекторів з 25 країн світу. Професійне міжнародне журі визначило 6 найкращих, на їхню думку, робіт. Тепер ці роботи виставляються на громадське обговорення та голосування. Координатор проекту, голова ГО «Промолодь» Іван Подолян та комунікаційний менеджер проекту Дарина Подолян розповіли про місця, дати і дні громадського голосування, повідомляє Вичерпно.

Голосування відбуватиметься онлайн і оффлайн. Голосування наживо буде проходити в два етапи, переважно на масових міських подіях, щоб долучилося якомога більше людей.

Перше голосування відбудеться 24 серпня в День Незалежності в Долині троянд. Там буде встановлено 6 великих стендів, на яких будуть зображені проекти та подана повна інформація про них.

Друге голосування відбудеться 4 вересня у парку «Сосновий бір» на фестивалі «CherITy Fest«, яку організовує IT-спільнота Черкас. Стенди з інформацією та фотографіями проектів будуть розміщені біля кінотеатру.

– Крім того, ми плануємо розмістити стенди у приміщеннях торговельних центрів, типу «Любави». Але ця ідея поки що в процесі, — розповів Іван Подолян.

– Голосування триватиме до 15 вересня. Саме тоді ми зможемо оголосити переможця, якого обере громада Черкас, — наголосила Дарина Подолян.

Тому координатори проекту закликають черкащан переглянути та проголосувати за проект літнього кінотеатру, який найкраще відповідає наступним вимогам:

- зберігає дерева, які ростуть навколо;
- можливість кінопоказів;
- відкритий простір із можливістю обмежувати доступ для проведення платних заходів (концертів, кінопоказів);
- динамічне накриття (може встановлюватися/прибиратися) для захисту від дощу та сонця;
- будівля має гармонійно вписуватися в ландшафт парку;
- зала має вміщувати 500-800 глядачів.

Отож, серед проектів:

Алі Берк Сенбас (Лос-Анджелес, США)

Алі Берк Сенбас (Лос-Анджелес, США)

Вайн Прамана Чандра та Даніель Лареу Постіго (Лондон, Велика Британія)

Вайн Прамана Чандра та Даніель Лареу Постіго (Лондон, Велика Британія)

Ерік Родрігес (Торонто, Канада)

Ерік Родрігес (Торонто, Канада)

«ThinkAr TEAM» (Дакка, Бангладеш)

«ThinkAr TEAM» (Дакка, Бангладеш)

Кіріл Тимош та Антоніна Юрченко (Київ, Україна)

Кіріл Тимош та Антоніна Юрченко (Київ, Україна)

Хлоя Томазо та Джеремі Герме (Париж, Франція)

Хлоя Томазо та Джеремі Герме (Париж, Франція)

Проголосувати можна за цим посиланням: http://goo.gl/o2RAdx.

Детальну інформацію про дані проекти можна переглянути тут: promolod.pp.ua/sylvan-theatre-voting.

Коли черкащани побачать новий літній кінотеатр, координатори не можуть сказати, бо на швидкість реалізації обраного проекту впливає багато чинників:

– Це питання відкрите, дуже динамічне і залежатиме від багатьох чинників, які зараз ще не відомі. Є проекти простіші в реалізації і, як наслідок, — дешевші, є складніші і, відповідно, — дорожчі. Зміна, перебудова парку вирішується на рівні Міністерства, тобто це складна бюрократична процедура. Від обраного проекту залежатиме кількість коштів, які треба вкладати в його реалізацію. А від цього залежить, вистачатиме чи ні виділених коштів, — розповів Іван Подолян.

Нагадаємо, що ідея реконструкції літнього кінотеатру виникла у двох студенток, які брали участь в одному з конкурсів ГО «Промолодь». Кошти на ремонт кінотеатру почали збирати влітку минулого року. Для цього там, на місці, організовували фестивалі. Ще був грант від міського голови до Дня молоді. Усі ці кошти сформували фонд проекту.

Поділитись

Коментарі

Вгору