Від початку року на території Черкаської області зареєстрували випадок захворювання на лептоспіроз із летальним наслідком. Помер 59-річний чоловік із Уманського району.
Хворий був госпіталізований в інфекційне відділення Уманської центральної районної лікарні.
Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ провели епідеміологічне розслідування, щоб встановити джерела інфекції та шляхи її передачі. За результатами розслідування в осередку захворювання виявили сліди життєдіяльності мишоподібних гризунів у підсобних приміщеннях, де хворий подрібнював зерно.
У Черкаській області щороку реєструється від 4 до 13 випадків лептоспірозу, один-два – закінчуються летально.
Джерелом лептоспірозної інфекції є мишоподібні гризуни, що заселяють об'єкти народного господарства та приватного сектору. Зараження відбувається при вживанні інфікованої води чи продуктів, забруднених виділеннями гризунів, а також при недотриманні правил особистої гігієни.
Симптоми лептоспірозу схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип чи COVID-19.
Серед симптомів лептоспірозу: висока температура, головний біль, озноб, біль у м’язах, блювання та діарея, жовтяниця, почервоніння очей, висипання.
Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може перетікати з першої фази з вищезазначеними симптомами до другої - більш важкої - яка може призвести до ураження нирок, печінки або менінгіту. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram