З 27 вересня в Уманському районі розпочали осінню кампанію з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу. Кампанія триватиме впродовж тижня - орієнтовно до 4 жовтня, заходи здійснюють відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2023 рік.
Про це пише Umannews.city з посиланням на районну державну лікарню ветмедицини.
Як розповсюджуються приманки з вакциною
Приманки з вакциною розповсюджують на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах — на перехрестях доріг, на території вирубок, розкладаючи їх на землі.
Для розповсюдження приманок на території району створені 32 групи, до складу яких входять представники державної служби ветеринарної медицини району, лісового та мисливського господарства та користувачі мисливських угідь.
Яку вакцину розповсюджують у приманках
Приманки містять вакцину «Орісвак», яка сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, для природного середовища, стабільна в польових умовах.
Приманка з вакциною безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.
Уманчан просять при виявлені подібних приманок не брати їх руками і не переносити з місць розкладання, щоб тварини могли їх знайти.
Навіщо розкладають приманки з вакциною?
Пероральна імунізація від сказу — один зі способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.
Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує — лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.
Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин здійснюється весною та восени шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну або авіатранспортом. Наразі, у зв'язку з воєнним станом, проводиться лише наземний розподіл принад на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram