На Уманщині відкрили Центр реінтеграції бездомних осіб (фото)

15 жовтня 2016, 20:43

1

Бездомним особам віднині буде легше знайти необхідний прихисток та адаптуватися до соціального життя. Для них розпочав роботу Центр реінтеграції бездомних осіб з відділеннями для сімей з дітьми, жінок та чоловіків біля Умані. Його відкрили завдяки співпраці з іноземними партнерами.

Центр реінтеграції – частина Комплексу надання соціальних послуг бездомним, звільненим та нарко- і алкозалежним особам, який у 2014 році заснували на базі колишнього військового містечка. Відкриття реінтеграційного центру стало можливим завдяки гранту у 84 тисячі доларів від Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА), а також фінансуванню з міського бюджету на поточні ремонтні роботи.

2

Завітали на відкриття нового соціального об’єкту координатор турецького проекту зі співробітництва та координації Хаджи Байрам Болат та заступник очільника області Ярослав Березань. Вони висловили надію, що у подальшому співпраця України та Туреччини буде поглиблюватися.

ТІКА здійснює діяльність в Україні з 1997 року, – розповідає Хаджи Байрам Болат. – За цей час вдалося реалізувати понад 300 соціальних проектів загальним бюджетом 32 млн доларів. Найголовнішим для нас є соціальні проекти. Реінтеграція бездомних – важливий соціальний проект, тому що обов’язок кожного – повернути цих знедолених людей до нормального соціального життя.

Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що зараз україно-турецькі відносини переживають золоті часи.

– Для України важливо, що подальша співпраця з іноземними партнерами триває, – зазначає Ярослав Березань. – Значить йдемо вірним шляхом. Сподіваюся, й надалі втілюватимемо такі важливі для нас проекти, як цей. Оскільки реінтеграція громадян, які втратили домівку або страждають від залежностей, – проблема для нашого суспільства. Тож завдяки ініціативності та небайдужості наших громадян та працівників сфери соцзахисту нашої області ми зможемо вирішити це питання на краще. А досвід по роботі з бездомними громадянами міста Умані, як одного з найкращих в Україні у цьому напрямку, стане нам в нагоді.

3

Нині в Україні обліковується 34 тисячі бездомних громадян та діє 113 закладів реінтеграції, з-поміж яких і нововідкритий Центр на Уманщині. Директор Комплексу надання соціальних послуг бездомним, звільненим та особам із залежностями Людмила Кокоєва відзначає, що свою роботу з допомоги знедоленим розпочала ще 2005 року. Відтоді її метою було, аби люди, яких забирали з вулиць та колоній, завжди заходили в теплі та комфорті кімнати.

– Завжди хотіла, щоб ці люди бачили, що вони не кинути нашою державою, потрібні їй, – додає Людмила Кокоєва. – Тож я щиро вдячна за реалізацію проекту Турецьким партнерам. Йдеться не лише про матеріальну допомогу, а й про порятунок чужих доль. Сюди проходять ті люди, які вже зламалися і були відкинуті на узбіччя життя. Їм треба протягнути руку, аби повернути до життя. Втім ті люди, які до нас звертаються, вже щось зрозуміли для себе і також хочуть змінитися.

4

Нині у Комплексі проживає більше сорока осіб. Дехто тут вже понад два роки, а деякі – декілька місяців. Тут вони знаходять необхідну підтримку, допомагають один одному адаптуватися до життя, займаються господарством. Володимир Брацило зауважує, за ті три місяці, що він живе тут, у нього з’явилася жага до життя, прагнення та цілі.

– Коли бачиш сенс життя, то значно легше долати труднощі, – говорить чоловік. – Радий, що я живу серед людей, яким можу допомогти. Цим займатимуся й надалі. Адже коли безкоштовно отримав, то безкоштовно хочу й віддавати.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Коментарі

Вгору