На Трахтемирівському півострові планують екопоселення з вілл, “утоплених” в дніпровські кручі

16 квітня 2018, 09:53

Архітектурне бюро Dmytro Aranchii Architects розробило проект екопоселення «Дніпровські кручі» на Трахтемирівському півострові поблизу Канева. Екопоселення займе ділянку 15 гектарів у селі Григорівка в ландшафтному парку «Трахтемирів». Місцина має неофіційну назву Шовковиця. Проект розробили для компанії-замовника, яка володіє цією землею. Про це із посиланням на “Хмарочос“ інформує "Дзвін".

Екопоселення складається з п’яти ділянок по 35 соток із віллами по 200-240 м2. Це орієнтовані на схід енергоефективні будинки з вуличними басейнами та панорамними вікнами, що виходять на Дніпро та яр.

Архітектори розташували вілли за принципом терас, і максимально віддалено одна від одної – на відстані 50-60 метрів, – щоб кожен сусід не бачив ані сусідньої будівлі, ані її власників.

Ділянка вирізняється значним перепадом рельєфа, і архітектори вирішили «втопити» вілли у ландшафт. Маса ґрунту дозволяє підтримувати оптимальну температуру влітку і взимку. Також завдяки такому рішенню поселення майже не виділяється з навколишнього середовища.

Дмитро Аранчій розповів, що у будинках буде використано економні теплові насоси, сонячні панелі як основане джерело живлення та припливно-витяжні системи з рекуперацією, що дозволяють отримати свіже повітря без істотних втрат тепла.

Також при будівництві буде використано екологічні матеріали, такі як дерево або метал, які відповідають принципу «з-колиски-в-колиску» (cradle-to-cradle) – тобто безвідходного виробництва.

Енергощадність дозволить зменшити рівень викидів CO2. Загалом намічено досягти енерголейблу А+, тобто одного з найнижчих рівней енергоспоживання за директивами ЄС.

Будівництво екопоселення планують завершити до початку 2019 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору