На Тальнівщині перепоховали рештки загиблих воїнів

06 березня 2014, 09:37

Колись родина Соколовських з села Гордашівка Тальнівського району знайшла тіла двох загиблих воїнів, що визволяли їхню батьківщину від фашистських загарбників, та поховала їх на власному подвір’ї. На початку березня 1944 року тут точилися запеклі бої, в яких полягло немало бійців. Тож, святкуючи 70-ту річницю тих далеких подій, за участю представників обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну», було прийнято рішення перепоховати цих загиблих на сільському кладовищі та вшанувати їх за всіма християнськими та військовими традиціями.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

В траурних заходах взяла участь численна громада села, ветерани, учні місцевої школи, керівники району.

На мітингу виступили сільський голова Петро Царенко, заступник голови Тальнівської районної ради Леся Рушай, голова районної організації ветеранів війни та праці Василь Білозор, голова обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» Олександр Назаров.

У своїй промові голова місцевої ветеранської організації Марія Баланюк подякувала всім поколінням сім’ї Соколовських, які 70 років, що минули з часів визволення району від фашистів, доглядали солдатську могилу. Вона наголосила: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» – це не просто красиві слова. Ми повинні завжди пам’ятати солдатів перемоги – людей різних національностей і військових звань, відомих і безіменних, які віддали життя за наше сьогодення. Будемо ж достойні їх подвигу та берегтиме мир і спокій у нашій державі».

За християнським звичаєм панахиду за загиблими провів настоятель Свято-Петропавлівського храму отець Михайло. Представники громадської організації «Закінчимо війну» дали військовий салют, а присутні поклали на могилу вінки та квіти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору