Ще з травня на річці Рось гідрологічна ситуація суттєво погіршилася та залишається складною. Про це розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
- Як відомо, водні ресурси річки Рось відіграють значну роль у задоволенні потреб населення і господарського комплексу не лише Черкаської, а й Вінницької Житомирської та Київської областей. Водний сток річки один з найбільш зарегульованих в Україні. За останніми даними, басейн річки Рось налічує 66 водосховищ та більше 200 ставків,- говорить Постригань.
За його словами, водність річки в межах Черкаської області визначається на гідрологічному посту Корсунь-Шевченківський і вже з травня поточного року досягла критеріїв маловоддя. Середня за серпень витрата води у створі поста Корсунь-Шевченківський - 2,45 м3/с, що є нижчими за екологічні витрати та є критичним для функціонування екосистеми річки. Рівень води за даними вказаного гідропосту на початок серпня становив 179 см, а на 31.08.2022 – 184 см, тобто збільшився на 5 см.
Низька водність утримується і на інших притоках Середнього Дніпра.
- Так, на кінець серпня на р. Супій рівень води всього на 12 см перевищував найнижчий рівень за увесь період спостережень і становив лише 104 см. А на р. Тясмин перевищення найнижчого рівня за багаторіччя становило всього 7 см, - говорить Віталій Постригань. - Разом з тим, на Кременчуцькому водосховищі впродовж серпня відбувалося поступове зниження рівня води з незначними його коливаннями. В районі гідропоста Черкаси за місяць рівень знизився на 10 см і станом на 31.08 відповідав позначці 80,84 мБС, що на 17 см нижче відмітки НПР. За статистикою гідрологічних даних, такий високий рівень води на кінець серпня відмічається вдруге за останні 20 років.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram