На реалізацію кращих ідей МХП безоплатно дає по 50 тисяч гривень

28 серпня 2018, 17:43

Це вже стало якоюсь національною трагедією: від бідності, невлаштованості і безробіття молодь масово втікає з сіл до великих міст на закордонні заробітки. Щоб дати цим людям перспективу і можливість для самореалізації, МХП ось уже третій рік поспіль реалізує унікальний проект під назвою "Село: Кроки до розвитку".

Суть проекту полягає у фінансовій підтримці ініціативних громадян, які хочуть заснувати або розвинути свій власний сільський бізнес. Механізм простий: МХП оголошує конкурс, усі охочі пишуть свої бізнес-плани, захищають їх і кращі з них підтримуються грантом - в цьому році його розмір сягнув 50 тисяч гривень. Ці гроші служать стартовим капіталом для того, щоб закупити необхідні матеріали, обладнання та засоби виробництва.

Варто також відзначити, що однією з необхідних умов для отримання гранту є соціальна складова: створення нових робочих місць, посильна допомога односельцям, установам соціальної сфери (лікарні, школи, дитсадки, будинки для людей похилого віку тощо).

27 серпня усі переможці конкурсу-2018 зібралися в Черкасах, щоб розповісти про свої плани і поділитися першими враженнями.

Перше, що звертає на себе увагу – це різноманітність сфер діяльності, які обрали для себе новоявлені підприємці: від вирощування сільськогосподарських культур, садівництва, бджільництва та тваринництва до надання найрізноманітніших послуг населенню.

Одне з найбільш популярних напрямків – бджільництво. Наприклад, Оксана Решетняк з чоловіком Володимиром (с. Свидівок, Черкаський р-н) серйозно зайнялися своєю пасікою: від виробництва меду до розведення бджолиних маток, і одержання таких унікальних продуктів, як маточне молочко тощо.

- Що стосується соціальної відповідальності, то бджола сама по собі здійснює важливу соціальну функцію - запилює поля, сади і таким чином підвищує врожайність. Ми ж з чоловіком плануємо безкоштовну передачу меду в дитячі садки, також у нас є будинок престарілих, будемо проводити безкоштовні курси і заходи по оздоровленню людей без всяких ліків і антибіотиків - за допомогою меду і продуктів бджільництва. Хочеться, щоб всі ми могли себе реалізувати не десь на чужині, а в рідній Україні, щоб Україна дійсно стала тією державою, де річками ллються молоко і мед , - говорить Оксана Решетняк.

Не пересохнуть і "молочні ріки" - їх готові наповнити Наталія Вакуленко (Чигиринський р-н) та Ольга Усик (Корсунь-Шевченківський р-н), які зайнялися розведенням елітних кіз і виробництвом продукції з козиного молока. А Володимир Моргун (Городищенський р-н) обожнює своїх корівок: "Побачив, що на ринках нашого району, та й в інших районах - дуже мало якісної молочної продукції, і тепер я хочу направити свою діяльність на виробництво домашніх сирів".

Серед інших проектів - вирощування полуниці та лохини, елітної картоплі та зелені, сади фундука і волоського горіха, школи танців, народних ремесел та англійської мови, мобільний оздоровчий кабінет і громадська пральня...

Є в цьому переліку і дуже нестандартні, але в той же час дуже корисні рішення. Наприклад, щоосені багато з нас буквально задихаються від їдкого диму багать - люди палять опале листя. Допомогти екології, а заодно і заробити вирішила Світлана Лугова (с. Головківка, Чигиринський р-н), яка презентувала проект "Золотий черв'як". Тепер опале листя з усієї округи стане сировиною для виробництва біогумусу, а гроші гранту вона витратить на закупівлю спеціальних каліфорнійських черв'яків.

- В ході реалізації нашого проекту ми побачили, іноді достатньо поштовху, щоб стимулювати людей розвиватися. Ви, як учасники, показали, що можете генерувати ідеї і при належній підтримці їх реалізувати на практиці, - підсумувала керівник напряму "Корпоративна соціальна відповідальність МХП" Вікторія Нагірняк, .

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору