На порятунок річки Тясмин витратять не менше п’яти років (фото)

31 березня 2017, 07:51

Проблеми річки Тясмин численні − це і стан русла річки, і зношені гідроспоруди, і розбиті мости, і підтоплення берегів. Щоб вирішити їх ефективно, треба братися за справу комплексно. До такого спільного висновку дійшли учасники виїзної наради на насосній станції у гирлі р.Тясмин, пише "УНН-Центр".

Найбільшу стурбованість водників викликає стан цієї гідроспоруди біля гирла Тясмина: тут і насосна станція, і дамба, що слугує водночас і мостом, і автомобільним шляхом. Станція побудована ще у 1960 році, тоді ж було збудовано й дорогу через дамбу. Попри зусилля технічного персоналу і періодичні спроби запобігти руйнації бетонних конструкцій, насосна станція перебуває не в найкращому стані. А от дорога, що проходить по дамбі, − зруйнована повністю.

Причиною цього начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський традиційно називає рух великовагових автомобілів, адже дамба, побудована за радянських часів, розраховувалась на навантаження в 5-7 тонн. Тепер нею їздять фури по 40, 60 і навіть більше тонн. Від дорожнього покриття не залишилось практично нічого.

За словами О.Бовсуновського, головний винуватець цієї ситуації — велике приватне підприємство — визнає свою негативну роль і готове брати участь у співфінансуванні реконструкції дамби. Проте, як заявили його представники, було б справедливо, якби до фінансування цих робіт долучилися і обласна влада, і районні та сільські ради.

- Сьогодні ми маємо такий прикрий результат через те, що протягом багатьох років нічого з цього питання не робилося. Питання складне, фінансовоємке. Навіть за ті 30 млн грн, що має наш екологічний фонд, ми не впораємося з цим завданням. Ми маємо напрацювати маршрутну карту, визначити, що ми будемо робити цього року, наступного і так далі. Тоді років за п’ять, можливо, ми впораємося з цією проблемою. Звертаюся до усіх районів: це наша загальна проблема, тільки разом ми можемо її розв’язати, − висловив свою думку заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, підсумовуючи результат наради, поставив термін — один місяць — на розробку конкретних пропозицій від місцевої влади. Тоді, за його словами, коли проект робіт буде готовий, буде видно бажання місцевої влади, можна буде апелювати на рівень держави (Мінеколгії та інші інстанції) за фінансовою та іншою підтримкою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору