На порушників полювання на хутрових тварин в Черкаській області склали 13 протоколів

11 листопада 2020, 18:02

фото тематичне

Практично у всіх мисливських угіддях Черкащини вже розпочався сезон полювання на парнокопитних та хутрових диких тварин. Триватиме сезон полювання до кінця грудня на самців та самок козулі, самок оленя плямистого, самок кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування; до кінця січня – на зайця-русака, самців оленя плямистого, кабана та їх молодняк здатний до самостійного існування; до кінця лютого 2020 року – на лисицю та єнотоподібного собаку. Днями полювання встановлено суботу та неділю.

Під час відкриття сезону полювання на парнокопитних та хутрових диких тварин рейдовими бригадами держлісгоспів Черкащини, до яких входять працівники державної лісової охорони, мисливствознавці, працівники єгерської служби, було здіснено 36 рейдів. У ході їх проведення було складено 13 протоколів на порушників правил полювання.

До слова, від початку року рейдовими бригадами складено 88 протоколів за порушення правил полювання, накладено штрафів на загальну суму 14,5 тис. грн та встановлено нанесені збитки від незаконного добування тварин на суму 96 тис. грн (по збиткам справи передані до суду).

Зазначимо, що відповідно до наказу Мінприроди та Мінагрополітики «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)» доведеться сплатити штрафи за браконьєрство.

Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення оленя плямистого –50 тисяч гривень, дикого кабана – 40 тисяч гривень, козулі – 32 тисячі гривень, бобра – 10 тисяч гривень, зайця-русака – 8 тисяч гривень.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору