Виставка живопису Миколи Дзвоника "Бути Чи Не Бути" відкрилася з перфомансу "Гамлет. Шекспір" скандально відомого черкаського митця та громадського активіста Олександра Дувінського. Мистецька подія відбулася днями в арт-галереї «Склад № 5».
Олександр Дувінський звернувся до безсмертного шекспірівського «Гамлету» та створив особисте його прочитання у «декораціях» персональної виставки унікального черкаського художника Миколи Дзвоника, який відомий своїми глибокими філософськими творами — роздумами на тему місця людини в світі людей і її взаємовідносин з духовним світом. А ще тим, що свого часу практично самотужки та без страховки розписав фресками Свято-Михайлівський собор у Черкасах. Той самий, який нещодавно повернули ПЦУ
Миколу Дзвоника у мистецьких колах вважають за відлюдника. Він важко йде на контакт, творить «тихо» та без зайвого піару. Втім, кожна його виставка, якщо така трапляється, збирає велику кількість шанувальників.
Микола Дзвоник творить у характерному власному стилі. Його картини нагадують старовинний живопис епохи Північного Відродження. Втім, у цих творах митець звертається до тем непростого сьогодення. Фактично картини Миколи Дзвоника виводять споглядача на позачасовий просторовий масштаб. Насправді його часом приголомшливі твори є своєрідним діалогом митця зі світом, відкривають нам Миколу Дзвоника зі всіма його переживаннями, є віддзеркаленням його глибокого внутрішнього світу.
Цікаве поєднання творчості Миколи Дзвоника та мистецьких експериментів Олександра Дувінського не є непоєднуваним, як це могло б здаватись на перший погляд. Виставка та «вистава» «Бути чи не бути» стала для обох творчих особистостей справжнім провидінням.
Так, коли за Свято-Михайлівський собор почалася реальна боротьба, громада стала чинити відкритий опір московським попам, до громадських активістів, серед яких були й черкаські художники, мистецтвознавці та галеристи, доєднався і Микола Дзвоник.
Саме тоді і народилась ідея спільної виставки. Щоправда, брати безпосередню участь у ній непублічний Микола Дзвоник відмовився. Однак відсутність митця замінили його однодумці.
- Ми збіглися в часі і просторі і Микола дозволив зайти до його храмової майстерні та відібрати картини для виставки. Спочатку таке здавалось неможливим, адже для нього це було певною мірою дискредитацією. Водночас він дуже волелюбна людина, тому виставка стала проявом цієї його волелюбності. Ідея ж мого втілення «Гамлета» через перфоманс з’явилась давно, ще під час дружніх посиденьок з відомим черкаським художником Сергієм Козаченком. Подумалось тоді, час мчить, а ми ще й досі в нашому немолодому вже віці, не звернулись до себе самих, так як би це зробив Гамлет у пошуках відповіді на його віковічне «Бути чи не бути», — зауважив Олександр Дувінський.
Виставку Миколи Дзвоника "Бути чи не бути" можна переглянути у арт-галереї до 23 листопада.
Вхід вільний.
Тетяна Балякіна
Фото/відео - зі сторінки Арт-галереї «Склад № 5» у Фейсбук
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram