На одному із перехресть у Черкасах не працює світлофор

11 грудня 2020, 14:32

У Черкасах на перехресті вулиць Смілянської та Благовісної не працює світлофор. Проїзд перехрестя для автомобілістів та перехід для пішоходів, забезпечує регулювальник.

У поліції Черкаської області нагадують, що сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.

Сигнали регулювальника – це положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світловідбивачем, які мають такі значення:

  • Регулювальник дорожнього руху стоїть обличчям або спиною до вас. Руки його розведені вбік, опущені донизу або зігнута перед грудьми права рука з жезлом (червоним диском) вліво - рух заборонено в усі сторони. Це положення регулювальника прирівнюється до червоного сигналу світлофора.
  • Регулювальник стоїть обличчям до вас. Його права рука, що тримає жезл (червоний диск), витягнута вперед, тобто до Вас - рух заборонено прямо, а направо — рух дозволено. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч.
  • Рука регулювальника з жезлом піднята вгору . При цьому він стоїть до вас будь-яким боком - цей жест означає, що зараз зміниться рух на перехресті. Таке положення означає “Увага!” і жовтий сигнал світлофора. Автомобілі та пішоходи мають покинути перехрестя, рух транспорту заборонено .
  • Регулювальник стоїть до вас лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом дозволяється їхати у будь-якому напрямку: направо, наліво, прямо, а також розвертатися. Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора.
  • Якщо регулювальник стоїть лівим боком до вашого авто, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнуті та притиснуті до грудей - можна їхати прямо або направо, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал означає зелене світло світлофора, але із забороною лівого повороту.
  • Коли регулювальник руху стоїть до вас обличчям або спиною — прямо їхати вам не можна. Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору