На Митниці поруч з храмом триває демонтаж довгобуду, в якому збирались наркомани

19 травня 2015, 20:07
Фото: novyny.cherkasy

Фото: novyny.cherkasy

Сьогодні надійшло повідомлення, що на Митниці, між храмом Андрія Первозванного та автостоянкою відбувається самочинна забудова. Про це під час засідання виконавчого комітету повідомили місцеві жителі. За словами представника самоорганізації “Митниця” Тетяни Гусєвої, на території знищили зелену зону, а огорожа стала перешкодою на шляху черкащан до Дніпра, пише live.ck.ua.

Як запевняли громадяни, документи що підтверджують дозвіл на будівництво забудовники не надають. Проте наявна техніка, яка готова працювати.

За інформацією головного архітектора міста Віталія Чернухи, ділянка передана комунального підприємству “Черкасиінвестбуд”. Жодних містобудівних умов та обмежень їм не надавали. Ні про поверховість, ні про власника жодних даних робітники повідомити не змогли.

В результаті ситуація була перевірена посадовцями міської влади і наразі маємо наступну інформацію.

Так, начальник управління інспектування МВК Олександр Давиденко, виїхавши на місце та поспілкувавшись з керівником КП «Черкасиінвестбуд» Олександром Сіренком, зауважив, що жодного будівництва на «Митниці» не ведеться, а роботи, що нині там тривають, направлені на розбір конструкцій, які стали прихистком для наркоманів та безхатьків.

2

Фото: novyny.cherkasy

– Колись раніше там починало будуватися пожежне депо. Потім будівництво зупинили, оскільки, на нього забракло грошей. В недобудованих конструкціях збиралися наркомани, безхатьки та любителі хильнути зайвого. Це місце стало смітником, поросло бур’яном. Тому користувач земельної ділянки КП «Черкасиінвестбуд» вирішило навести там порядок і знести розвалену споруду. Нині там відбуваються роботи по вивезенню будматеріалів та будівельного сміття і «облагородження» території, – прокоментував Олександр Давиденко.

Про подальшу долю земельної ділянки (власником якої є Черкаська міська рада) Олександр Григорович нічого сказати не зміг.

На території «скандального» буд майданчика ми побачили техніку будівельної компанії ПП «Надія», тож звернулися за коментарем начальника відділу капітального будівництва цього підприємства Леоніда Лукієнка.
– Ніякого будівництва там нині немає. Власник, який викупив цю землю, замовив прибирання території, тож ми зараз проводимо демонтажні роботи та «генеральне прибирання». Вперше за 23 роки незалежності. Маємо там прибрати і вирівняти майданчик. Яка буде подальша доля цієї землі – нічого сказати не можу.

3

Фото: novyny.cherkasy

Чи то демонтажні, чи то будівельні роботи тривають на «Митниці» вже не перший день. Редакція буде тримати руку «на пульсі». Очевидно одне – пожежної частини, яка мала б захищати жителів мікрорайону від «червоного півня» (до речі, ще одна така планувалась на вулиці Франка, правда її будівництво так і не почалося) мешканці найближчим часом навряд чи дочекаються.

4

Фото: novyny.cherkasy

Чи дійсно там планувалося пожежне Депо на наскільки воно потрібне Черкасам? З цим запитанням кореспонденти Нової доби звернулися до колишнього заступника начальника Управління МНС України у Черкаській області, ветерана пожежної охорони Станіслава Буцмака, який безпосередньо працював під час зведення «підвалин» майбутнього Депо.

Фото: novyny.cherkasy

Фото: novyny.cherkasy

– Так, дійсно, там планувалося будівництво пожежного Депо, яке дуже потрібно для Черкас, оскільки мікрорайон «Митниця» у випадку пожежі лишається незахищеним. Згідно пожежно-технічних норм, радіус відстані від пожежної частини до місця ліквідації пожежі у місті має становити не більше 3 кілометрів. Для ліквідації загорань на «Митниці» машини мають їхати або з ДПРЧ-1, що біля хлібзаводу, або з ДПРЧ-2, що біля Пагорбу Слави. Кілометраж не витримується, оскільки доводиться об’їжджати, а ефективність гасіння пожежі набагато вища, коли вона ліквідована у перші 10 хвилин після загорання (згідно з досвідом, від появи перших ознак пожежі у місті і до повідомлення на диспетчерську службу минає близько 2 хвилин).

Фото: novyny.cherkasy

Фото: novyny.cherkasy

Будівництво пожежного депо планувалося там досить давно, ще в кінці 90-х і було зупинено через брак фінансування. Адже, хоч у законі і зазначено, що об’єкти пожежної охорони мають будуватися у першу чергу, у нас вони завжди зводилися за залишковим принципом.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору