На Монастирищині сусіди побились через криницю

23 березня 2016, 19:48

1429816941_krin

Конфлікт сусідів є одвічним. Його може спровокувати найменша дрібниця – плодове дерево, як груша в славнозвісній «Кайдашевій сімї», курка, порося або гуси, які скубуть городину не на своїй території, не там встановлений паркан або криниця. Саме остання стала каменем спотикання для двох родин, які проживають на Монастирищині, пише Вечірка.

До Монастирищенського відділення поліції надійшло повідомлення від жителя села Халаїдове про спричинення йому тілесних ушкоджень. Як з’ясували правоохоронці, чоловіки неодноразово конфліктували між собою через криницю, яка знаходиться на суміжній території. Під час чергової сварки один із сусідів наніс іншому декілька ударів чищалкою – предметом, яким зчищають бруд із взуття. Штука ця важка, зварена з металу. Удар прийшовся по грудях. Постраждалому 48-річному чоловіку, який каретою швидкої медичної допомоги був доставлений до Монастирищенської райлікарні, діагностували перелом 6,7,8 ребер зі зміщенням управо. Із травматологічного відділення за день його перевели до хірургічного відділення, оскільки в нього розвинувся посттравматичний пневмоторакс. На п’ятий день чоловіка було виписано.

За словами голови села Халаїдове Олександра Омельченка, за його три каденції, як він головує у селі, це перший такий серйозний конфлікт. У селі на майже 900 жителів і 410 дворів на сьогодні лишилося із десяток криниць. 2006 року їх було майже півсотні.

- Криниця, через яку стався конфлікт, стоїть у селі вже з півстоліття. Її викопували ще діди. Колодязь є власністю громади вулиці. Саме вони збиралися, несли витрати, аби викопати криницю. Три двори приходять брати з неї воду, - розповів Олександр Омельченко.

За його словами, у криниці була корба, якою й тягнули воду. Так, саме застосовуючи ручну працю, воду діставали за діда-прадіда. А зараз попридумували насоси.

- Із криниці  разово можна взяти до восьми відер води, після чого потрібна перерва. Один із господарів, який постраждав, поставив електронасос, а розетку встановив не в доступному для всіх дворів місці, а в своїй хаті.

Пускова кнопка не спрацює, якщо нанос вимкнено, тож односельцям, аби набирати води, доводилося його просити, аби ввімкнув насос, - пояснив Олександр Омельченко.

Конфлікт, який зародився ще три роки тому, вдалося залагодити. Тоді три двори зібралися й вирішили поставити насос для зручності. Сусіди мирно собі жили.

До конфлікту ніяких заяв – ні усних, ні письмових до сільради не надходило. Але по факту було з’ясовано, що пудло – настройка з бетону зверху, до якого прикріплено пристрій для витягування води, сипалося й потребувало ремонту, а дурнішого, хто б зробив це, не знайшлося, тож градус конфлікту більшав.

За словами сільського голови, востаннє винесено рішення про те, аби три двори зібралися й провели ремонт пристрою й поставити корбу – механізм для ручного витягування води  із прикріпленим до тросу відром із глибини 28 м.

Начальник Монастирищенського відділення поліції Володимир Яровий говорить, що як правило сусідські конфлікти починаються з дріб’язкових прирікань: то хтось відро не там поставив, то воду розлив, то ще щось, але найпечальніше, що це призводить до тяжких наслідків.

Спричинені ушкодження згідно з висновком судово-медичної експертизи відносяться до тяжких. Слідче відділення здійснює досудове розслідування по кримінальному провадженню, відкритому за частиною 1 статті 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Особі оголошено про підозру. Але ж усі ми люди і врешті після конфлікту порозумілися й сусіди. Постраждалий  написав заяву про те, що не має претензій до сусіда, і суд візьме цей документ до уваги, однак іншому все ж не уникнути кримінального покарання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору