На Лисянщині “розгулялися” браконьєри

13 січня 2017, 20:10

13012017093258906273У мисливських угіддях Лисянщини за останні два роки зросла кількість зайців, куріпок, фазанів і менше стало лисиць, косуль та диких свиней, пишуть "Вісті Черкащини".

"На популяцію дичини впливає багато факторів, - пояснив голова районної організації УТМР Станіслав Маловічко. – Як не прикро, основним з них є браконьєрство, яке переросло в справжню проблему. Грошовиті гастролери на «крутих» машинах ганяють за дичиною полями, гатячи з рушниць по всьому, що трапляється на їхньому шляху. Та й серед наших мисливців є охочі потайки підстрелити кабана чи косулю. І ніякий статут УТМР їм не указ".

Особливо обурює головного мисливця району полювання на відтворювальних ділянках, де має зберігатися тиша.

«Люди ніби живуть за межею бідності, і ні за що купити м’яса. Одні виганяють дичину з лісу, а інші вже стоять на «номерах», і відстрілюють її як в тирі. Діють обережно, бо нікого ще не застукали на «гарячому». Однак, недовго залишилося безчинствувати. Разом з громадським екологічним інспектором Костянтином Гладким і небайдужими мисливцями захистимо звірину від браконьєрів».

Вже три роки лисянські мисливці разом з місцевими лісниками розводять диких свиней. Справа добра, однак тварини зовсім не бояться людей, і на волі стають легкою здобиччю зловмисників. Нещодавно невідомі з пневматичної зброї знищили біля 30 голів молодняка, а три свиноматки, дві з яких були поросні, від нанесених ран довго хворіли і теж померли.

Поділитись

Коментарі

Вгору