На лікування дітей з рідкісними хворобами потрібно виділити 2,5 млн грн з черкаського бюджету

12 червня 2019, 09:04

 

На лікування дітей з рідкісними хворобами потрібно виділити 2,5 млн грн з черкаського бюджету

На програму, яка діятиме у 2020 році, направленої на лікування дітей з рідкісними хворобами (зокрема муковісцидоз) потрібно виділити 2,5 млн грн з міського бюджету. Про це у ході засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради повідомив директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник, пише "ВиЧЕрпно".

За його словами, наразі у Черкаській обласній дитячій лікарні для лікування муковісцидозу в наявності є 140 капсул креону та 312 флаконів пульмозону, вартість одного флакону становить 500 гривень.

Для довідки: муковісцидоз — це генетично детерміноване захворювання, яке виникає внаслідок порушення видільної функції екзокринних залоз та у першу чергу уражає дихальну систему та шлунково-кишковий тракт. Спричинюється мутацією гену, котрий кодує мембранний білок «трансмембранний регулятор муковісцидозу» (CFTR), який є каналом іонів хлору у мембранах епітеліальних клітин, регулятором інших іонних каналів і відповідає за транспортування бікарбонатів.

Варто зауважити, що відпуск ліків для дітей з орфанними захворюваннями здійснюється за таким принципом: спочатку лікар виписує рецепт, далі аптека здійснює відпуск ліків, після чого аптека формує звіт щодо видачі ліків.

Читайте такожБлизько 300 електронних рецептів виписали лікарі з початку квітня в Черкасах.

Коментарі

Вгору