На «Крутому спуску» тачки спускались, а відтюнінговані «запорожці» злітали угору (фото)

16 вересня 2019, 14:31

На «Крутому спуску» тачки спускались, а «запорожці» злітали угору

Під час проведення фестивалю «Крутий спуск» містян дивували не лише креативні тачки, але й перегони відтюнінгованих запорожців. Таким чином головний організатор змагань — Автомобільний клуб «Черкаси» «обкатав» свій черговий проект «АвтоАкадемія», який було започатковано разом із Автомобільною федерацією України спільно з Управлінням освіти та науки Черкаської ОДА.

У рамках проекту професійно-технічні та вищі навчальні заклади у креативний спосіб взяли участь у професійних автоперегонах. Студенти та викладачі доклали рук — відремонтувавши та підготувавши «народний автомобіль» до крутих перегонів.

На «Крутому спуску» тачки спускались, а «запорожці» злітали угору

На першому етапі у
проекті було заявлено
шість команд від черкаських
навчальних закладів. Цього разу про свою участь заявила ще й команда ЧДТУ. Серед них — Черкаський політехнічний
технікум, Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській
області, Канівське вище професійне училище, Буцький політехнічний професійний
ліцей, Черкаський автодорожній ліцей, Звенигородський центр підготовки і
перепідготовки робітничих кадрів та ЧДТУ.

До речі, цей цікавий проект стартував ще 2018 року. Власне, коли вперше в Україні черкаські навчальні заклади долучились до автоспорту. Вони придбали «Запорожці» та зібрали викладацько-студентські команди. Потім спільно готували автомобілі до змагань, опановували водійську майстерність, брендували авто, змагалися у професійному ралі та реально вчились перемагати. Мета цього проекту амбітна – не лише виховати зі студентів майбутніх автоспортсменів, а й навчити їх відповідально працювати в команді та відстоювати честь свого навчального закладу.

Кожна команда складається із пілотів, механіків та менеджерів. Разом вони готують авто до перегонів, працюють над його технічним оснащенням та брендуванням. Студенти разом із викладачами намагались, аби ця раритетна техніка не просто їхала, а й склала гідну конкуренцію іншим. Пілоти (за регламентом – це обов’язково мав бути студент) навчились вправно керувати автомобілем, а механіки –надійно ремонтувати його. Менеджери команд повинні були працювати, як над оздобленням авто, так і над пошуком спонсорів чи партнерів задля просування власних команд.

У свою чергу АК «Черкаси» надав усім зацікавленим максимальну консультаційну та навчальну
підтримку.

 — АК «Черкаси» намагається влаштовувати командам такі змагання, щоб вони спробували різні різновиди автоспорту та максимально переймали досвід професійних автоспортсменів, — прокоментував керівник черкаського АК Андрій Яроменко. — Так торік, «АвтоАкадемія» проходила в рамках Трофею Автомобільної федерації України з ралі на серійних авто.

Переможців серії нагороджували у Київській міській
адміністрації. І там були також і наші студенти. Перший етап змагань цього сезону команди вже від’їздили.
Змагалися у дисципліні тайм аттак. Тепер тут на Замковому узвозі нова
дисципліна – гірські перегони. Треба проїхати дистанцію якнайшвидше.

За підсумками цих змагань найкращою було визнано команду
Черкаського політехнічного технікуму.

Коментарі

Вгору