На Катеринопільщині почали видобувати буре вугілля

05 жовтня 2014, 13:25
315-1

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Черкащина має всі шанси стати енергетично незалежним регіоном. Адже у селі Лисича Балка, що на Катеринопільщині, знайдено великі поклади бурого вугілля. Вчора було видобуто перший ківш цієї корисної копалини. Як зазначає керівництво фірми, що проводить видобуток бурого вугілля, залежів вистачить на тридцять років розробки, адже їх тут налічується близько 7,7 мільйонів тонн.

Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Два роки тому за видобуток вугілля на Катеринопільщині на площі 62,9 гектарів відкритим способом взялося столичне товариство "Енергетична інвестиційна компанія". Цій компанії знадобилося близько 1,5 року на підготовчі роботи: вивчення ґрунтів, поведінку води, розробку проекту й вихід на планову потужність. Торік, каже генеральний директор ТОВ "ЕІК" Василь Терещенко, із надр катеринопільської землі підняли першу промислову партію вугілля у кількості чотири тисячі тонн. Усе розпродали. Як виявилося, паливо звідти користується попитом і в іноземців – його купували у Німеччині, Угорщині та Польщі. Учора тут уже підняли перший в нинішньому році ківш вугілля.

– Це родовище – одне з небагатьох, яке має якісне вугілля. Його зольність сягає до 12%, – розповів технічний директор ТОВ "ЕІК" Павло Костенко. – А вибраковується вугілля при вмісті золи до 40 %, хоча воно й не викидається, а застосовується у якості добрива. Власне, пласт вугілля тут неоднорідний. Його верхній шар на глибині чотири метри завтовшки 30-40 сантиметрів, він рихлий, розсипається. Таке вугілля, зазвичай, використовується для виготовлення паливних брикетів. Більше глибше – кускове вугілля. Воно найякісніше й найбільше годиться для застосування на ТЕЦ. Наступний, ще нижчий шар самого пласта, теж використовується для паливних брикетів.

У планах розробників Мокрокалигірського родовища – вийти на промисловий видобуток до 300 тисяч тонн вугілля та звести упродовж 2015-2016 років теплову електричну станцію.

Орієнтовна ціна вугілля для області складатиме 800 гривень за тонну. Відтак голова ОДА Юрій Ткаченко, який вчора навідався на катеринопільський буровугільний розріз й ознайомився з робочим процесом, таким перспективам радіє. У першу чергу, зазначає, ним забезпечать соціальні й комунальні заклади, а ще – Черкаську ТЕЦ.

 

– Черкаська область, безумовно, може стати абсолютно енергетично незалежним регіоном. Для цього у нас є увесь потенціал, – сказав Юрій Олегович. – Зараз інститутом теплофізики розробляється обласна програма щодо енергозбереження, у ній якраз і врахують наявні у краї ресурси. Тож мета, яка поставлена перед нами державою стосовно скорочення використання газу, абсолютно реальна.

За його словами, серед іншого в області розгорнули виробництво щепи та пелетів. Зокрема, в Уманському, Золотоніському, Смілянському й Шполянському районах.

Жителі невеликого села Лисяча Балка стали першими, хто минулої зими спробував обігріти свої будинки, місцевим паливом.

– У минулому році ми спробували це вугілля у житлах наших селян, – розповідає сільський голова Людмила Римар та додає, що таким чином вдається зекономити зо дві-три тисячі гривень на одному помешканні. – Як виявилося, воно дуже хороше, йде гарна тепловіддача, у будинках було тепло. Тепер спробуємо топити ним у приміщенні нашого навчально-виховного комплексу, у якому близько шістдесяти дітлахів.

Між іншим, переповідають працівники товариства, першими про ці родовища в 1942 році дізналися німці. Доказом цього свідчить збережена ксерокопія карти, на якій позначено це місце й німецькою мовою зроблений надпис "Не бомбити". Геологорозвідка тривала тут з 1947-ого по 1983-ій роки.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору