На Катеринопільщині нелюди у 20-градусний мороз викинули собаку в мішку на узбіччя

07 березня 2018, 09:12

2-го березня Марина Нікітченко опублікувала у ''Фейсбук'' жахливу історію. Про те, як ''добрі самаритяни'' у 20-градусний мороз викинули на узбіччя дороги ''Вербівець-Катеринопіль'' собаку в мішку. Зі слів Марини, якимось чудом тварині з мішка вдалося вивільнитися. Однак, налякана людьми, до рук вона вже не підійшла. Побігла у невідомому напрямку, пишуть "Вісті Черкащини".

Фото кривдників жінка виклала в мережу. Буквально за день це повідомлення вже нараховувало близько тисячі поширень. Люди не церемонилися у коментарях, бажаючи винуватцям такої ж долі, на яку вони прирекли тварину.

''Ці фотографії я зробила зразу на місці! І за свій допис відповідаю! На одному із фото видно, що на узбіччі в снігу лежить білий мішок, може біле на білому погано видно, але видно! Також видно на задньому плані, за машиною бідолашну собаку. В машині було троє: чоловік, який зразу сховався, як тільки побачив, що ми зупинились. Потім з машини ще винирнула одна особа і сказала: ''А чого ви так розкричалися? Нічого тій собаці не буде!'' Потім я розпитала в знайомих вербівських людей, то сказали, що ці люди кайтанівські,'' − пише Марина Рак.

''Дуже прикро. Соромно за таку поведінку. Чим більше пізнаєш людину, тим краще любиш ти тварину'', − коментує Влад Замковенко.

Решта дописувачів обрушились на кривдників із прокльонами та лайками, не в силі стримувати емоції. Головний меседж – побажання, щоб спрацював закон бумеранга. Лиш кілька людей спробували встати на захист селян, натякаючи, що ''не судіть, то несудимі будете''. Однак ця теза розбилася об скрижалі закону.

''Є ЗАКОН, − аргументує зоозахисниця, в минулому катеринопільчанка, Оксана Савицька .− І він забороняє позбавлення життя, як людей, так і тварин. Можливо, відкрию Вам секрет, але закони однаково захищають всіх. Тому розмірковувати можна про всіляке, а злочин має однозначну відповідь – покарання. Уявляю собі − у залі суду адвокат каже: "...І несудимі будете," − і суддя відпускає убивцю...Занавіс''.

Нагадали люди і про моральні принципи, згідно з якими є гріхи, які не прощаються. Один із них − знущання над тваринами.

''Фейсбук''-полеміка наразі не вщухає. Інтернет-користувачі налаштовані розшукати нещасну тварину, а також притягнути до відповідальності її кривдників.

Нагадаємо, що 4 серпня 2017 року в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Згідно з яким жорстоке поводження визначається як "знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі". Тут ідеться також про нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, порушення правил їх утримання.

Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 гривень з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

У разі колективних знущань, повторного випадку знущання − штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

За спричинення смерті тварині винуватцям загрожує позбавлення волі від шести місяців до трьох років. За вбивство тварини в присутності дитини − позбавлення волі строком від 3-5 років.

Тетяна Івашкевич.

Поділитись

Коментарі

Вгору