На Канівщині рятувальники здійснили рейд до рибалок

30 січня 2014, 18:50

Немає більш захоплюючого заняття на річці взимку, як риболовля, саме таку думку поділяє більшість любителів зимової риболовлі. Проте, у азарті задоволення від процесу, вони часто забувають про небезпеку, яку приховує лід.

Про це інформує прес-служба Управління ДСНС в області.

Водночас, про небезпеку вкритих кригою водойм яскраво свідчить і статистика. Щорічно в районі, вода забирає життя до десятка громадян. І, якщо влітку причин трагедій декілька, то взимку, домінуючою залишається нехтування правилами безпечного перебування на кризі. Саме для того щоб нагадати основні правила рибалкам і прийшли до них на кригу співробітники служби порятунку, яким у цій справі погодилися допомогти волонтери з канівських навчальних закладів.

Приємно, що до цієї важливої справи долучилися і представники засобів масової інформації, які відчувають відповідальність за попередження запобігання загибелі людей під час перебування на льоду.

Під час рейду добровольці та рятувальники роздали рибалкам листівки та брошури, в яких детально викладені правила безпечного поводження на вкритих кригою водоймах, а також застереженнями щодо переохолодження та дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

Не зайвим буде ще раз нагадати основні правила перебування на вкритих кригою водоймах:

Пам’ятайте, що лід блакитного кольору – найміцніший, а білого або жовтуватого кольору – значно слабший.

Щоб не потрапити до складної ситуації та не наражатися на небезпеку, рятувальники нагадують, що товщина криги на яку можна виходити людині повинна складати щонайменше 7 см. масова ж пішохідна переправа передбачає товщину льоду понад 17см. водночас відстань між людьми у групі повинна бути не менше 5м.

Щоб виміряти товщину льоду, необхідно пробити лунки по різні сторони переправи (рекомендується відстань між ними 5метрів) і поміряти їх.

Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги!

При виборі місць риболовлі варто звернути увагу на такі деталі:

- небезпечні ділянки криги завжди біля стоку води, або поблизу кущів, очерету, під кучугурами;

- обминайте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу (під снігом лід завжди тонший);

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;

- завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку;

- якщо під час руху лід під ногами почав тріщати або з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся назад. повертатися треба спокійно тією ж дорогою. не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору