На Канівщині побільшало отруйних змій

09 серпня 2018, 09:11

На Канівщині побільшало отруйних змій

Місцеві мешканці Степанецької ОТГ, що на Канівщині, зафіксували наявність отруйних змій на території населених пунктів. Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію  із сайту Степанецької громади.

Відтак, жителям громади нагадують, що в Україні найчастіше зустрічаються змії із сімейства гадюк. Їхня отрута має швидку, але не дуже сильну дію. Приблизно половина всіх укусів не супроводжується симптомами отруєння. Якщо впродовж 1 години в місці укусу не виникає набряк шкіри, то можна вважати, що укус не отрутний.

Якщо вкусила гадюка, на тілі потерпілого залишаються сліди двох отруйних іклів (рідше одного) - ранки, що кровоточать, і віддалені одна від одної на 1-І,5 см. Укуси великих і агресивних, але неотруйних полозів (жовточеревого і чотирисмугого) виглядають інакше: на шкірі є дуга від багатьох дрібних подряпин.

У місці попадання отрути спочатку відчувається сверблячка, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, що досягає свого максимуму через 10-12 годин із моменту укусу. Пульсуючий біль у місці укусу, як правило, незначний. Злегка болять лімфатичні вузли. Зазвичай картина отруєння цим вичерпується, але в ряді випадків захворювання протікає більш тяжко. Хворий блідий, відчуває запаморочення, нудоту, страх, можливе (особливо при значних набряках) падіння артеріального тиску і непритомність. Проте у нормі вже через 10-15 годин стан потерпілого стабілізується, а приблизно із закінченням другої доби починається швидке зменшення набряку. Через 3-10 днів зникають усі зовнішні прояви хвороби.

Схема надання першої допомоги:

1. знайти місце укусу і ретельно промити його водою;

2. розмістити постраждалого таким чином, щоб місце укусу знаходилося нижче тіла;

3. накласти пов'язку вище за ранку, починаючи зверху і поступово спускаючись (вона повинна бути достатньо тугою, щоб запобігати поверненню венозної крові, оскільки саме з нею отрута може продовжити свій рух по тілу, разом з тим вона не повинна перешкоджати руху артеріальній крові (при правильно накладеній пов'язці нижче неї пульс прощупується, а вени надуваються);

4. після накладення пов'язки укус продовжуватиме кровоточити, але боятися цього не слід, тому що кров може вивести з ранки частину отрути;

5. іммобілізувати кінцівку, наклавши шину;

6. при можливості, помістити кінцівку у холодну воду – це уповільнить повернення крові;

7. джгут при укусах змій слід накладати лише в тих випадках, коли не увінчалися успіхом всі інші способи припинити кровотечу.

Неприпустимо:

1. надрізати краї ранки - це може лише відкрити додаткові шляхи для проникнення отрути в тіло;

2. намагатися ротом відсмоктувати отруту з ранки, оскільки вона може легко проникнути крізь слизову оболонку вашого рота;

3. давати пити алкоголь;

4. довго тримати джгут – це призведе до втрати кінцівки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору