На Фестиваль нескореної нації Шкляр привіз у Холодний Яр книги і кинджал отамана Чорноти

04 липня 2016, 13:00
Фото Андрія Кравця

Фото Андрія Кравця

30 червня виповнилося 120 років від дня народження холодноярського отамана Андрія Чорноти (Юрія Дроботківського). А вже 2 липня на Фестиваль нескореної нації «Холодний Яр» у Грушківку на Черкащині письменник Василь Шкляр привіз кинджал цього великого Воїна, пише Козацький край.

Бойовий побратим Чорноти, Юрій Горліс-Горський так описував грізного отамана: “…Стрункий, але з ведмежими плечима козак, одягнений у кубанський козацький кожух, у татарській смушевій шапці, з повним набором оправленої в срібло кавказької зброї на поясі. Голена голова, горбатий ніс і темна шкіра робили з нього справжнього чеченця. Глянувши на його суворе, нахмурене обличчя, я відразу здогадався, що це Чорнота…»

Шкляр привіз кавказький кинджал у піхвах в срібній оправі, який отримав у подарунок від лідера «Азову» Андрія Білецького – і тією раритетною річчю спричинив захоплену реакцію патріотів, що знають і люблять історію Холодного Яру.

Водночас знову сотнями екземплярів розходилися поміж гостями фесту книги Василя Шкляра – особливо ті, що описують Визвольну боротьбу. В усі часи ті, хто брав до рук зброю на захист України, вміли і любили читати мудрі книги. Скажімо, той самий отаман Чорнота любив твори Канта, Ренана, Вольтера, Толстого, Руссо, Шекспіра.

1

Фото Андрія Кравця

2

Фото Андрія Кравця

3

Фото Андрія Кравця

4

Фото Андрія Кравця

5

Фото Андрія Кравця

6

Фото Андрія Кравця

7

Фото Андрія Кравця

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору