На черкаському подвір’ї – ландшафтне непорозуміння (фото)

29 квітня 2015, 08:30

1

У дворі черкаських багатоповерхівок по вул. Сєдова, 40 та Шевченка, 390 зчинився справжній комунальний скандал.

Мешканці пожалілися до Придніпровської служби утримання будинків на самовільні дії сусідки, пише Про головне.

Пенсіонерка Капуловська Т.Ф. протягом п’яти років добровільно займається озелененням подвір’я. Однак поряд з квітниками, жаліються мешканці, зробила численні насипи та звалища каміння на дитячому майданчику, бруківці та пішохідних доріжках. Навести лад та вивезти каміння, цеглу і ламаний асфальт з дворища прибула бригада комунальників разом з технікою, але зустріла опір мешканки Капуловської Т.Ф.

2

Як повідомив інспектор СУБ Сергій Хазмалян, до служби звернулися мешканці близько півсотні квартир.

— До нас як до балансоутримувача звернулися люди з проханням виконати роботи з прибирання каміння з дитячого майданчика. Як ми бачимо, на майданчику насипано і каміння, і корчі, яких там не повинно бути, — пояснив працівник СУБу.

Як запевнив інспектор, зелених насаджень і квітів ніхто не збирається чіпати. Комунальники пояснили, що перш за все переймаються безпекою дітей.

3

На боці СУБу — більшість мешканців будинку. Люди кажуть, що дії сусідки — загрозливі для життя і здоров’я дітей, адже вже неодноразово були випадки травмування малечі на захаращеній прибудинковій території.

— Я проти того, щоб моя дитина гралася посеред цього каміння. Якщо дитина впаде і розіб’є голову, то хто за це буде відповідати? — бідкається мати малолітньої дитини.

Сама Тетяна Капуловська вважає, що корчі, каміння і цегла прикрашають двір.

— Це красиво! — переконує Капуловська комунальників. — Ви подивіться, як люди у Європі живуть. Я — ландшафтний дизайнер, — запевняє пенсіонерка.

4

Однак щойно комунальники взялися забирати будівельне сміття і корчі, Тетяна Федорівна кинулася захищати свої ландшафтні творіння та виривати корчі з рук комунальників.

— Якби це було ваше приватне подвір’я, то ви мали б право на ньому робити, що завгодно, але ви тут живете не одна і більшість людей проти такого, — пояснює представник Придніпровської СУБ. Мешканці запевняють, що не проти квітників, які доглядає сусідка, але проти насипів з каміння, які перехожі вже називають могилами.

— Люди проходять і питають: “У вас тут хтось похований? То може, ще й хрести поставите?” — розповідають мешканки будинку Шевченка, 390.

5

— Наш двір називають кам’яними могилами. До цього кругом була трава, ЖЕК косив цю траву і наші діти тут гуляли на футбольному майданчику. А тільки-но ви сюди заїхали, з’явилося оце страхіття, — апелює до пенсіонерки-дизайнерки мешканка сусіднього будинку.

Після майже двох годин сперечань працівники СУБу, зважаючи на спротив Капуловської, залишили її корчі, попередивши, щоб до кінця дня територію було прибрано від небезпечних завалів.

У разі, якщо пенсіонерка не відреагує, комунальники пригрозили повернутися вже завтра і забрати камінці.

Поділитись

Коментарі

Вгору