На черкаському “Азоті” проходить плановий капремонт у цеху з виробництва аміаку

28 травня 2014, 11:32

Черкаський «Азот», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), зупинив на капітальний ремонт з елементами модернізації один агрегат в цеху з виробництва аміаку А-3. Загалом на ремонт обладнання в цьому структурному підрозділі товариство планує інвестувати близько 19 млн. грн.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби підприємства.

- Капітальні ремонти проходять на підприємстві щороку. Вони спрямовані на відновлення ресурсу технологічного обладнання, підвищення продуктивності його роботи, мінімізацію впливу виробництва на навколишнє середовище. Традиційно всі заплановані заходи впроваджуються влітку, коли попит на азотні добрива зменшується. Цьогорічна ремонтна кампанія розпочалася з аміачного виробництва в цеху А-3. Ми зупинили першу технологічну нитку, – розповідає Голова Правління ПАТ «АЗОТ» ВІталій Скляров. – Зокрема, на агрегаті ПСГ-1 проведемо ремонт і реконструкцію зволожувачів газу в апаратах Д-108 і Д-105, завдяки чому підвищиться рівень безпеки їхньої експлуатації. Також виконаємо монтаж розподільних пристроїв на абсорбері Т-101, що дозволить нам економити теплові ресурси. Розробкою цього проекту та постачанням обладнання займалася компанія «Koch-Glitsch».

Крім того, на агрегаті синтезу аміаку замінять трубопровід рідкого аміаку, виконають ремонт запірної регулюючої арматури, проведуть очистку теплообмінної апаратури.

У всіх роботах задіяні підрозділи та ремонтні служби Черкаського «Азоту», зокрема управління капітальних ремонтів, цех електропостачання та цех захисних покриттів. Огляд і технічну діагностику всього обладнання першої технологічної лінії в цеху А-3 проведуть спеціалісти компанії «ДІЕКС».

Як зазначив в.о. начальника цеху А-3 Олександр Боряков, саме проведення минулорічного капітального ремонту з елементами модернізації та реконструкції посприяли економії енергетичних ресурсів. Насамперед, майже на 2% зменшилися обсяги споживання природного газу. В 2013 році цеху А-3 вдалося зекономити 76 млн. грн.

Нагадаємо, у 2011 – 2013 рр. холдинг OSTCHEM Group DF інвестував у розвиток Черкаського «Азоту» 791 млн. грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору