На Черкаській ТЕЦ відбулися відкриті обговорення щодо встановлення тарифів на 2021 рік

20 листопада 2020, 20:47

фото тематичне

20 листопада на Черкаській ТЕЦ відбулось відкрите обговорення щодо встановлення тарифів на 2021 рік.

Задля дотримання необхідних заходів щодо запобігання поширенню та розповсюдженню COVID-19 обговорення проходило на онлайн платформі відеозв'язку Skype. Зареєструватися для участі могли усі бажаючі. Приймати заявки на участь припинили на підприємстві за годину до початку обговорень.

До участі у відкритому обговоренні долучилися більше 20 учасників. Серед яких активні містяни, голови ОСББ, представники Черкаської ОДА, депутати, місцевий бізнес та ЗМІ.

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське Хімволокно» є ліцензіатом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Під час обговорення було озвучено проект розрахунків тарифів на 2021 рік та зазначено основні фактори, що вплинули на зміну тарифів. Серед них: зміна виробничої програми, зміна вартості паливної складової, додаткові заходи з охорони праці, оренда цілісного майнового комплексу та інше.

У ході доповіді директор Черкаської ТЕЦ відмітив, що тариф міг бути меншим, якби КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» продовжувало купувати теплову енергію у ТЕЦ.

 ̶ З вересня 2019 року КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» без попередження знизило обсяги купівлі теплової енергії від Черкаської ТЕЦ на понад 97%. Такі економічно не обґрунтовані дії ЧТКЕ вплинули на зниження ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, основним показником якого є питомі витрати палива на одиницю теплової енергії. На сьогодні, це є основним чинником впливу на підвищення тарифів на теплову енергію для споживачів ВП «Черкаська ТЕЦ», як для населення, так і для бюджетних організацій,  ̶  зауважив під час доповіді директор ТЕЦ Олексій Біда.

У другій частині відкритого обговорення всі учасники відеоконференції мали змогу задати питання щодо зазначеної інформації. Присутні поставили уточнювальні запитання керівництву підприємства по кожному пункту обговорення.

Також у ході відкритого слухання було розвіяно міф про вартість вугілля в тарифі в розмірі 115 доларів за тонну. Відповідно до офіційної інформації, його ціна добігає до 60$. Отримавши ґрунтовні відповіді, обговорення оголосили закритим.

Протокол відкритого обговорення та відповідні проекти з розрахунками буде направлено до НКРЕКП для подальшого розгляду, де всі надані обґрунтування та розрахунки буде перевірено й прийнято регулятором відповідне рішення.

На ТЕЦ обіцяють, що встановлення нових тарифів на 2021 рік забезпечить надійність та безперебійність енергозабезпечення споживачів м. Черкаси.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору