На Черкащині знайшли червонокнижну рослину, “однолітка” мамонтів

07 жовтня 2021, 10:37

Міндовкілля України, КЕКЦ і Кам'янський лісгосп провели експедицію в ліс біля села Пастирське Черкаської області з проєктування заказника для охорони рідкісної рослини — карликового бересклета.

Карликовий бересклет — сучасник мамонта і шерстистого носорога, занесений до Червоної книги України. Це реліктова рослина така давня, що у неї вже, напевно, за словами екологів, немає сил цвісти — вона розмножується тільки вегетативно, повідомляють на сторінці ДП "Кам'янський лісгосп".

- В Україні бересклети практично не лишилося. Остання значна популяція карликового бересклета знайдена ще в минулому столітті в Чорному лісі Кіровоградської області, а нещодавно була знищена суцільною рубкою, — розповіли екологи.

Сенсацією стало знаходження трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаської області, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Ймовірно, це найбільша популяція рослини в Україні та Європі.

- Для організації тут заказника нами була організована спеціальна експедиція в ліс біля села Пастирське. Експедиція підтвердила наявність карликового бересклета у всіх трьох балках, і для його охорони було спроєктовано створення заказника, — заявили у КЕКЦ.

Зараз працівники ДП «Кам’янське лісове господарство» проводять роботи щодо відведення в натурі ділянок, де зростає карликовий бересклет. Надалі на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини для нащадків.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору