На Черкащині визначать мережу спроможних медичних закладів

10 травня 2023, 10:45

МОЗ запустило процес формування спроможної мережі закладів охорони здоровʼя в Україні, яка, за умови ефективної реалізації, гарантуватиме охоплення населення ефективним і доступним медичним обслуговуванням. Саме до спроможної мережі лікарень першочергово будуть спрямовані ресурси, які дозволять відновити систему та забезпечити її розвиток.

Про процес формування спроможної мережі медзакладів в області під час брифінгу розповів очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець, повідомляє журналіст Про все.

Він зазначив, що кожен пацієнт має бути впевненим, що за потреби потрапить до лікувального закладу, в якому є відповідне обладнання та фахівці.

"Це – ключове завдання інфраструктурного етапу медичної реформи, який передбачає формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Відразу скажу: не йдеться ні про яке закриття лікарень. Мова про пріоритезацію. Забезпечення чіткого переліку медичних послуг у конкретно визначених закладах, де ми зможемо гарантувати якість лікувального процесу", - сказав очільник ОВА.

Основні критерії для відбору закладів до спроможної мережі затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів України. До спроможної системи медзакладів також обов'язково входять заклади первинної допомоги та центри екстреної медичної допомоги.

"Ми проаналізували показники роботи всіх медзакладів, подивилися на медичні звіти і за визначеними критеріями ми, попередньо, сформували проєкт спроможної мережі нашої області, який подали до МОЗ", - додав Табурець.

У підсумку в області є такий проєкт спроможної мережі:

  • 2 надкластерних багатопрофільних заклади: складні і рідкісні захворювання населення всього госпітального округу;
  • 7 кластерних закладів (9 закладів будуть об’єднані у 3): найбільш поширені захворювання і стани на території госпітального кластера;
  • 13 загальних закладів охорони здоров’я (2 заклади будуть об’єднані в 1): медична та реабілітаційна допомога населенню тергромади або кількох громад, базові напрями;
  • надкластерні центри з надання спеціалізованої допомоги: орієнтовно 6-7 центрів із урахуванням можливого об’єднання закладів.

Ігор Табурець наголосив, що заклади, які не потрапили до спроможної мережі у жодному разі закривати не будуть та контрактуватимуть з Національною службою здоров’я України. Але питання їхнього розвитку буде покладено на власників таких закладів.

Далі сформований проєкт спроможної мережі області подали до Міністерства охорони здоров’я України разом із трирічним планом розвитку мережі та планами розвитку окремих медичних закладів.

Після цього впродовж двох місяців міністерство проводитиме консультації, за результатами яких буде затверджено спроможну мережу закладів охорони здоров’я області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору