На Черкащині висадять найдовшу сакурову алею в Україні

01 грудня 2018, 17:02

На Черкащині висадять найдовшу сакурову алею в Україні

Минулого тижня в Кам’янці почали зрізати старі яблуні, які росли на вулиці Шевченка. Замість них посадять японські вишні – сакури. 5-6 річні саджанці привезуть із Голландії, пише "Вечірні Черкаси".

– Спочатку жителі Кам’янки протестували проти заміни яблунь на сакури, – розповідає міський голова Кам’янки Володимир Тірон. – Мовляв, люди звикли до яблунь, восени бідні люди можуть поласувати ними. Потім громадська думка змінилася. Знавці порадили не їсти яблук, які ростуть край дороги. Зрештою ухвалили рішення посадити сакури. Вони лише цвітуть, але не плодоносять.

Алея займатиме до півкілометра у довжину.

– Спочатку думали висадити дерева цього року, але у зв’язку з різким похолоданням задум може доведеться відкласти до весни наступного року, – стверджує Володимир Тірон. – Остаточне рішення ухвалять фахівці фірми.  Дерева адаптовані під наш клімат.

За словами місцевих жителів, це буде найдовша сакурова алея в Україні. За попередніми даними, алея обійдеться місту в 600 тисяч гривень.

На Черкащині висадять найдовшу сакурову алею в Україні

Зазначимо, що сакура (японська вишня) — традиційний символ жіночої молодості та краси. Початок, закінчення і тривалість цвітіння сакури залежить від температури та опадів. Дуже цінуються передостанні дні цвітіння, коли дерева ще рясно вкриті квітками. Заради цього була навіть створена спеціальна служба повідомлення, яка за допомогою радіо та телебачення інформує, де і коли почалося цвітіння, скільки днів триває та чи спостерігається вже опадання.

Вгору